reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prawie 5 mln widzów nielegalnych streamów Ligi Mistrzów

dodano: 2018-05-23 12:18 | aktualizacja: 2018-05-24 15:08
autor: HP | źródło: Irdeto

piractwo_streaming_360px.jpg Podczas gdy świat piłki nożnej przygotowuje się do starcia pomiędzy Liverpoolem i Realem Madryt w ten weekend w finale Ligi Mistrzów UEFA, dane od specjalistów ds. bezpieczeństwa Irdeto, ujawniają, iż w trakcie tegorocznej edycji Ligi Mistrzów odkryto w sumie 5100 unikalnych nielegalnych strumieni internetowych z transmisjami meczów. Z tej liczby wykrytych zostało 2093 streamów w mediach społecznościowych, takich jak Periscope, Facebook i Twitch. Szacuje się, że łączna liczba pirackich widzów wyniosła aż 4,893 mln.

Liga Mistrzów UEFA LM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyniki te, w połączeniu z liczbą streamów Ligi Mistrzów UEFA wykrytych na różnych kanałach, sugerują, że należy zrobić więcej, aby powstrzymać piracką dystrybucję transmisji meczów na żywo w Europie. Streaming w Internecie nadal jest głównym motorem nielegalnej dystrybucji tych meczów z wykrytymi 2121 strumieniami internetowymi (z całkowitej liczby 5100 strumieni). Jednak to było ściśle śledzone przez media społecznościowe, w których potencjalne przychody z reklam kierują przestępców do nielegalnego streamingu sportów premium.

O ile dostępność tych strumieni może wydawać się atrakcyjna dla konsumentów, a nawet utrzymać ich w przekonaniu, że są one zgodne z prawem, te nielegalne streamy są często gorszej jakości i narażają konsumentów na brak kluczowych momentów z meczów w trakcie ich usuwania na żywo podczas samej transmisji.

Piraci wykorzystują też wtyczki strumieniowe Kodi, popularnego odtwarzacza multimedialnego, z 886 streamami zidentyfikowanymi na tej platformie. Dane z Irdeto świadczą o tym, że właściciele treści i posiadacze praw śledzą poczynania piratów, co ma duże znaczenie. Daje to pewność, że dzięki połączeniu najnowocześniejszych technologii i aktywnych usług, można usunąć strumienie i podjąć działania przeciwko piratom nielegalnie udostępniającym treści.
 

- Przestępcy celują w wysokiej jakości treści sportowe, takie jak Liga Mistrzów UEFA i zarabiają fortunę na kradzieży praw - zauważył Rory O'Connor, wiceprezes ds. usług cybernetycznych w Irdeto.

- To sprawia, że ​​właściciele treści, posiadacze praw i właściciele platform muszą ze sobą współpracować, a także korzystać z technologii i proaktywnych usług do usuwania strumieni w czasie rzeczywistym. Przestępcy, którzy czerpią zyski z nielegalnych strumieni, nie mają wielkiego szacunku dla swoich widzów i narażają ich na cyberprzestępstwo, niewłaściwe treści i infekcję złośliwym oprogramowaniem. Ponadto widzowie nielegalnych treści mogą zostać ukarani, jeśli zdecydują się udostępnić zawartość znajomym w mediach społecznościowych.

Podobnie jak w przypadku każdego nielegalnego działania, przestępcy postrzegają popyt konsumentów jako wskaźnik oferowania nielegalnych produktów. Tworzą także profesjonalnie wyglądające witryny i usługi, których celem jest oszukiwanie konsumentów, którzy uważają, że oglądają legalne treści.

W przypadku Ligii Mistrzów najbardziej pożądanym przez nielegalne streamy były mecze AS Roma. Wykryto 1466 strumieni podczas ich meczów. Następnie był Real Madryt (1354 strumienie), FC Liverpool (1225 strumieni) i Bayern Monachium (977 strumieni). Drugi mecz półfinałowy Ligi Mistrzów AS Roma vs FC Liverpool był najbardziej rozpowszechnionym meczem wśród pirackich streamów, z 405 nielegalnymi strumieniami, reprezentującymi potencjalną stratę dochodu dla klubów.

Równocześnie obserwowano nielegalny streaming w mediach społecznościowych - przebiegało to podobnie. Jednak Real Madryt był najczęściej oglądanym zespołem z 2,856,011 widzów nielegalnych strumieni w mediach społecznościowych podczas swoich meczów w trakcie rozgrywek pucharowych. Najbardziej nielegalnie oglądanym meczem w mediach społecznościowych był rewanż Real Madryt vs Bayern Monachium, który dotyczy około 709 393 widzów.

W oparciu o średnie ceny abonamentu płatnej telewizji w Europie może to oznaczać stratę w wysokości ponad 14 mln euro miesięcznie lub 170 mln euro w skali rocznej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena 80SP + Monoblock Twin

Stalowa antena 80cm z konwerterem Monoblock Twin do odbioru Astry...

159 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 5/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 5/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

200 zł Więcej...
reklama