reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja Polsat kupuje udziały w Eleven Sports

dodano: 2018-05-24 23:27 | aktualizacja: 2018-05-25 07:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eleven Sports

Eleven+Polsat_logo_360px.jpg Eleven Sports Network Ltd. oraz Telewizja Polsat Sp. z o.o., wiodący polski nadawca komercyjny, nawiązały współpracę strategiczną na rynku polskim. Spółki zawarły umowę, na mocy której Telewizja Polsat Sp. z o.o. nabędzie znaczące udziały w polskiej spółce Eleven Sports Network Sp. z o. o., stając się jej strategicznym partnerem w Polsce.

Eleven+Polsat_logo_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Polsat, spółka z grupy Cyfrowego Polsatu, zawarła umowę nabycia 50 proc. plus jeden udziałów spółki Eleven Sports Network sp. z o.o., zajmującej się produkcją i dystrybucją programów sportowych na terytorium Polski. Cenę nabywanych udziałów ustalono na 38 mln euro.

Nabywane przez Telewizję Polsat udziały, po rejestracji przewidzianego w umowie podwyższenia kapitału zakładowego ESN, będą stanowić 50 proc. plus jeden udział w kapitale zakładowym ESN. Łączna cena nabywanych w ramach umowy udziałów została ustalona na kwotę 38 mln euro. Płatność będzie zrealizowana w dwóch ratach - 18 mln euro w ciągu dwóch dni roboczych od dnia zawarcia umowy.

Druga w kwocie 20 mln euro ma został spłacona w ciągu nie więcej niż 4 miesięcy, ale z zastrzeżeniem, że jej wartość zostanie poddana korekcie o wartość długu netto ESN.

Nabycie udziałów zostanie sfinalizowane ze środków własnych Telewizji Polsat.

Jeżeli Telewizja Polsat nie dokona płatności drugiej raty, wówczas sprzedający będzie miał możliwość odkupienia udziałów (opcja call) od Telewizji Polsat za cenę za udziały pomniejszoną o niezapłaconą drugą ratę oraz powiększoną o kwotę 750 tys. euro.

Jeśli natomiast transakcja dojdzie do skutku, to w przypadku gdy wartość ESN w oparciu o osiągnięte wyniki w 2020 r. przekroczy kwotę 80 mln euro, to Telewizja Polsat będzie musiała dokonać dodatkowej płatności na rzecz sprzedającego w wysokości 25 proc. nadwyżki wartości ESN ponad kwotę 80 mln euro. Wartość ESN będzie liczona jako dziewięciokrotność skorygowanego wyniku EBITDA obliczonego na podstawie sprawozdania finansowego ESN za rok obrotowy kończący się 30 czerwca 2020 r.

Transakcja ta pozwoli spółce Eleven Sports Network umocnić pozycję najbardziej dynamicznie rozwijającego się gracza na sportowym rynku telewizyjnym w Polsce oraz wzmocnić ofertę programową stacji Eleven Sports.

Widzowie kanałów Eleven Sports w Polsce nadal będą mogli cieszyć się sportem na najwyższym poziomie, włączając w to hiszpańską LaLiga Santander, niemiecką Bundesligę, włoską Serie A TIM, angielski The Emirates FA Cup wyścigi Formula 1™ oraz polskie i zagraniczne zawody żużlowe. Stacja będzie kontynuowała realizowaną od ponad trzech lat strategię, która dała jej silną pozycję na rynku i prestiżowe nagrody branżowe. 

Zawarte porozumienie wspiera również międzynarodowe plany rozwoju Eleven Sports dotyczące wejścia na nowe rynki i uruchomienia nowych projektów cyfrowych, na temat których więcej informacji zostanie przekazanych w nadchodzących tygodniach i miesiącach.
 

 - Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, co udało się nam osiągnąć w bardzo krótkim czasie. Niespełna 3 lata temu weszliśmy jako nowy gracz na nasycony rynek, na którym dominowały silne i uznane marki. Dziś nasze treści sportowe premium dostarczamy do ok. 2 mln abonentów, jesteśmy obecni w ofertach ponad 100 operatorów i online, oferujemy cztery kanały, w tym jeden dostępny w wersji 4K 

- powiedział Krzysztof Świergiel, Dyrektor Zarządzający Eleven Sports w Polsce. 

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, co nam się udało osiągnąć podczas tych trzech lat obecności na rynku polskim i co jest zasługą fantastycznego polskiego zespołu. Potwierdzeniem naszego sukcesu jest umowa z Telewizją Polsat, która doceniła nasze wyniki operacyjne i finansowe oraz dostrzegła nasz potencjał dalszego dynamicznego rozwoju. Porozumienie z Telewizją Polsat otwiera przed nami nowe, niezwykle interesujące możliwości. Wspólnie chcemy odgrywać ważną rolę na polskim rynku telewizyjnych kanałów sportowych

- powiedział Marc Watson, Executive Chairman i CEO grupy Eleven Sports.

Dla Telewizji Polsat, która od blisko 20 lat inwestuje w sport i zapewnia polskim kibicom dostęp do najlepszych i najważniejszych wydarzeń z wielu dyscyplin, to naturalny etap rozwoju i kolejna strategiczna inwestycja mająca na celu konsekwentną budowę jak najlepszej oferty programowej dla milionów widzów, którzy na co dzień wybierają kanały Grupy Polsat.
 

- Sport zawsze był niezwykle ważny w życiu naszej Grupy, naszych widzów oraz abonentów platformy. Od blisko 20 lat stanowi jeden z filarów oferty programowej Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu. To z myślą o polskich kibicach konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę sportową, uruchamiamy kolejne kanały i sprowadzamy do Polski ważne wydarzenia. Mamy bardzo duże doświadczenie w produkcji i realizacji, współpracujemy z najlepszymi komentatorami i ekspertami i wiemy, czego oczekują widzowie. Dzięki strategicznej współpracy z Eleven Sports wzmocnimy ten obszar, uatrakcyjnimy ofertę i będziemy zapewniać jeszcze więcej prawdziwych sportowych emocji

 - mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu. 

Celem Telewizji Polsat jest dalszy rozwój spółki i poszerzanie dystrybucji kanałów Eleven na polskim rynku.

Sport na światowym poziomie nadal będzie stanowić trzon oferty programowej Eleven Sports.
Kanały Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 i Eleven Sports 4 w dalszym ciągu będą proponować kibicom czołowe europejskie rozgrywki piłkarskie takie, jak hiszpańska LaLiga Santander, niemiecka Bundesliga, włoska Serie A TIM oraz angielskie The Emirates FA Cup.

Fani Formula 1™ mogą oglądać w Eleven Sports wszystkie wyścigi sezonu, kwalifikacje oraz treningi. W portfolio nadawcy znajdują się także prawa do pokazywania turniejów tenisowych z cyklu ATP 250, EHF Velux Ligi Mistrzów piłkarzy i piłkarek ręcznych, gal sztuk walki Cage Warriors oraz popularnych w Polsce zawodów żużlowych: Nice 1. Ligi Żużlowej, szwedzkiej Elitserien, brytyjskiej SGB Premiership i wybranych meczów polskiej reprezentacji.

W związku z zawartą umową zostanie powołany nowy zarząd spółki Eleven Sports Network, w którym zasiądzie po dwóch przedstawicieli Telewizji Polsat i Eleven Sports. Maciej Stec zostanie mianowany na stanowisko Prezesa Zarządu Eleven Sports Network Sp. z o. o., a Krzysztof Świergiel, dotychczasowy Dyrektor Zarządzający Eleven Sports Network Sp. z o.o., będzie pełnił funkcję CEO w tej spółce. Wszyscy przedstawiciele wyższego szczebla kierowniczego Eleven Sports Polska zachowają swoje stanowiska. 

Doradcami prawnymi przy transakcji byli:
- Greenberg Traurig Grzesiak sp.k. dla Telewizji Polsat
- Bird&Bird dla Eleven Sports Network.
- Trigon pełnił rolę doradcy finansowego dla Telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...