reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EmiTel i nadawcy komercyjni z kampanią dot. MUX 8

dodano: 2018-05-25 07:26 | aktualizacja: 2018-05-25 10:37
autor: Jerzy Kruczek | źródło: EmiTel

Cezary Żak kampania MUX 8 EmiTel, operator ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, wspólnie z nadawcami telewizyjnymi Metro, Telewizja WP i Zoom TV prowadzą w mediach kampanię informacyjną dla odbiorców telewizji naziemnej. Twarzą akcji jest Cezary Żak, który w prosty sposób tłumaczy, jak odbierać nowe kanały MUX 8, które są dostępne dla ponad 97 proc. populacji Polski.

Cezary Żak kampania MUX 8


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Chwyć pilota i sam wyszukaj 3 nowe kanały TV naziemnej” to nazwa kampanii, której twarzą jest znany i lubiany aktor, Cezary Żak. To pierwsza duża kampania informacyjna multipleksu 8. Krok po kroku wyjaśniamy, jak skonfigurować odbiornik, by móc odbierać nowe kanały. Mam też nadzieję, że niebawem zakończymy negocjacje z telewizją publiczną i do obecnych 4 nadawców dołączy TVP z nowymi kanałami, w tym TVP Sport. To byłaby świetna wiadomość dla odbiorców telewizji naziemnej przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w piłce nożnej

– mówi Andrzej Kozłowski, prezes EmiTel S.A.

Obecnie na MUX 8 dostępne są 4 kanały – Metro, Nowa TV, Telewizja WP oraz Zoom TV. Budowa sieci MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej została ukończona 30 czerwca 2017 roku i - jak informuje EmiTel - została wykonana zgodnie z warunkami konkursu na rezerwację częstotliwości ogłoszonego przez UKE w marcu 2015 r. oraz wydanej decyzji rezerwacyjnej. Państwowy Instytut Łączności z Wrocławia potwierdził na podstawie przeprowadzonych pomiarów i analiz (zgodnie z obowiązującą na świecie metodologią), że uzyskano pokrycie ludnościowe obszaru Polski na poziomie 97,63 proc. Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2017 roku również potwierdza spełnienie wymagań decyzji rezerwacyjnej związanych z pokryciem sygnałem telewizyjnym MUX 8 terytorium Polski stwierdzając, iż „Obecnie zasięg techniczny MUX 8 zbliżony jest do pozostałych multipleksów telewizyjnych (MUX 1, MUX 2 i MUX 3)”.
 

Sygnał multipleksu 8 umożliwia odbiór nowych kanałów prawie 98 proc. Polakom. Wskazywane w niektórych mediach wyniki braku zasięgu multipleksu ósmego wynikają z technicznych uwarunkowań u samych odbiorców. Często nie są oni świadomi, że aby odbierać nowe kanały trzeba je wyszukać w odbiorniku telewizyjnym. Zdarza się też, że widzowie nie posiadają anteny odbiorczej, której zakup w sklepie nie jest wielkim wydatkiem. W prowadzonej w mediach kampanii staramy się to w prosty sposób wytłumaczyć

– mówi Jerzy Godek, członek zarządu ds. techniki w EmiTel S.A.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

699 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...
reklama