reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niekodowany FreeSports narusza warunki licencji

dodano: 2018-05-26 13:25
autor: RO | źródło: a516digital.com

Ofcom Bezpłatny kanał sportowy w Wielkiej Brytanii FreeSports został poddany kontroli przez organ państwowy Ofcom po skardze dotyczącej potencjalnego lokowania produktu w programie „On The Fly”.

FreeSports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Regulator zwrócił się z prośbą o nagranie audycji, by móc ocenić zasadność skargi. W tym momencie okazało się, że materiał został usunięty z serwera. Później nadawca dostarczył nagranie zastępcze.

W celu oceny skarg otrzymanych na temat programów w brytyjskiej telewizji, Ofcom zastrzega, że audycje muszą być przechowywane. Nagrania powinny być zgodne z jakością pod względem dźwięku i obrazu z oryginalnej emisji.

W efekcie Ofcom dopatrzył się naruszeń warunków w licencji przez kanał FreeSports. Właściciel kanału wytłumaczył, że dokonuje pełnego przeglądu pod względem zgodności, aby jego materiały były takie same jak te oglądane przez widza. FreeSports jest w trakcie wdrażania wersji HD tego lata (simulcast).

FreeSports jest jedynym bezpłatnym kanałem sportowym w ramach Freeview, TalkTalk i BT. Jest także dostępny FTA na satelicie w ofercie platform Freesat i Sky (w SD). Niestety jest nadawany w wiązce brytyjskiej z 28,2°E, przez co jego odbiór w Polsce jest praktycznie niemożliwy. W swojej ofercie posiada wiele atrakcyjnych wydarzeń sportowych.

Parametry techniczne:
Astra 2E (28,2°E)
tp. 116 (11,426 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK) – wiązka UK
Kodowanie: brak (FTA)

 

Źródło: a516digital.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...
reklama