reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

6 rakiet Sojuz dla wyniesienia satelitów OneWeb

dodano: 2018-05-25 14:46
autor: Janusz Sulisz | źródło: OneWeb/telesputnik

SES-15 Sojuz Arianespace Centrum rakietowo - kosmiczny „Progress” - producent rakiet Sojuz wyprodukował już 6 rakiet Sojuz w celu wyniesienia satelitów globalnej sieci  dostępu do Internetu szerokopasmowego OneWeb. Trzy rakiety zostały już wysłane na kosmodromy Kourou i Bajkonur.

OneWeb


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa przewiduje wyniesienie 672 satelitów na orbitę okołopolarną na wysokości 1200 km. Masa startowa rakiety Sojuz (w tym samych satelitów i systemu separacji), która może być wystrzelona podczas jednego startu, wynosi 5500 kg.

Wcześniej informowano, że OneWeb planuje wdrożyć globalny system satelitarny z niskiej orbity, zapewniający szybki dostęp do Internetu. Teraz operator ma aprobatę amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC), aby uruchomić 720 satelitów, ale w marcu 2018 OneWeb poprosił autoryzację FCC, by zwiększyć ich liczbę o 1260 satelitów. W związku z tym operator planuje rozmieścić grupę satelitów do ogromnej liczby 1800 satelitów.

Pierwszy start rakiety Sojuz z kosmodromu w Kourou z 10 satelitami OneWeb zaplanowano na maj, ale został przełożony na koniec 2018 roku ze względu na konieczność przeprowadzenia dodatkowych testów. Założyciel i prezes OneWeb, Greg Wyler, twierdzi, że to opóźnienie nie narusza głównego harmonogramu wdrożenia systemu. Firma planuje rozpocząć komercyjne usługi w 2019 roku po uruchomieniu około 300 satelitów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...
reklama