reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat nie wypłaci dywidendy za 2017

dodano: 2018-05-30 12:42 | aktualizacja: 2018-05-30 16:38
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Zygmunt Solorz-Żak fot. K.Dubiel Zarząd Cyfrowego Polsatu przedłożył do oceny rady nadzorczej spółki wniosek w sprawie niewypłacania dywidendy z zysku za rok obrotowy 2017. Rekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie całości zysku netto w wysokości prawie 606 mln zł na kapitał zapasowy. Rada nadzorcza spółki pozytywnie zaopiniowała tę propozycję.

Zygmunt Solorz-Żak fot. K.Dubiel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Teraz propozycję zarządu, zatwierdzoną przez radę nadzorczą, musi jeszcze przyjąć walne zgromadzenie akcjonariuszy. Dodajmy, że większość akcji Cyfrowego Polsatu ma Zygmunt Solorz (57,34 proc. akcji dających 65,97 proc. głosów).
 

- Mając na uwadze strategiczne inwestycje poczynione przez spółkę i jej wybrane spółki zależne w latach 2017 i 2018, które zapewniają kontynuację rozwoju grupy kapitałowej spółki w długim okresie zgodnie z nadrzędnym celem strategicznym grupy, jakim jest trwały wzrost wartości spółki dla jej akcjonariuszy, jak również biorąc pod uwagę nadal relatywnie wysoki poziom zadłużenia grupy, zarząd spółki zdecydował nie rekomendować wypłaty dywidendy z zysku za rok 2017. W opinii zarządu spółki pozwoli to ograniczyć poziom zadłużenia grupy, co jest zgodne z przyjętymi założeniami strategicznymi, w tym w szczególności z celem polityki zarządzania zasobami kapitałowymi, jakim jest obniżenie w możliwie krótkim terminie wskaźnika całkowitego zadłużenia netto grupy (długu netto do EBITDA) poniżej poziomu 1,75x. Jednocześnie zarząd spółki podtrzymuje politykę dywidendową przyjętą w dniu 8 listopada 2016 roku - czytamy w komunikacie Cyfrowego Polsatu.

Przypomnijmy, że grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat przejęła w ostatnim czasie udziały w Netii, kanały Eska TV oraz ponad 50 proc. udziałów Eleven Sports Network.

fot. K.Dubiel


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV + Gogle + LCD

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

569 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...
reklama