reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ traci prawa do Ligue 1 we Francji

dodano: 2018-05-30 12:36
autor: Anita Kaźmierska | źródło: LFP/satkurier.pl

Canal+ Francuska Ligue de football professionnel (LFP) ogłosiła wynik przetargu dotyczącego praw do pokazywania we Francji meczów Ligue 1 w latach 2020-2024. Wygrały go hiszpańska grupa medialna Mediapro i katarska beIN Sports. Tym samym prawa traci Canal+, który jest w ich posiadaniu od 1984 roku.

Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informacja o wynikach przetargu pojawiła się po ogłoszeniu, że ​​spółka Mediapro straciła prawa do pokazywania we Włoszech Serie A w wyniku decyzji ligi o anulowaniu kontraktu opiewającego na kwotę 1,05 mld euro.
 

- Canal+ jest głównym partnerem francuskiej ligi piłkarskiej od 1984 roku i będzie nim nadal do 2020 roku - poinformowało LFP. - Odegrał kluczową rolę w poprawie atrakcyjności naszego sportu i jego wpływu w całym kraju. Pomógł wzmocnić futbol jako ulubiony sport Francuzów. LFP i wszystkie francuskie profesjonalne kluby chcą podziękować Canal+ za znakomitą pracę w służbie piłce nożnej.

Mediapro będzie pokazywać mecze Ligue 1 we Francji od sezonu 2020 - osiem w każdej kolejce, natomiast pozostałe dwa zaoferuje beIN Sports (sobotni o 21:00 i niedzielny o 17:00).

Hiszpańska spółka kupiła prawa do Ligue 1 w cenie 1,153 mld euro za sezon, o 60 proc. wyższej w porównaniu z okresem 2016-2020. Mediapro zapłaciło łącznie 4,613 mld euro.

Grupa Canal+ poinformowała, że zbada możliwości sublicencjonowania praw.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Multiswitch Johansson 9733PL Unicable I/II

Multiswitch, przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy klasycznej instalacji multiswitchowej. Możliwość...

290 zł Więcej...
reklama