reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery zamyka swoje centrum w Wielkiej Brytanii

dodano: 2018-05-30 19:59 | aktualizacja: 2018-05-30 21:10
autor: RO | źródło: Discovery

Discovery Channel UK Spółka Discovery Communications planuje zamknięcie swojego europejskiego centrum playout w Wielkiej Brytanii. W ramach globalnej operacji spółka przeniesie wszystkie kanały telewizyjne niebędące na żywo do jednego obiektu z siedzibą w Sterling (USA).

Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Discovery nadaje ponad 100 kanałów telewizyjnych w całej Europie z centrali umiejscowionej w zachodnim Londynie, co czyni go największym nadawcą wykorzystującym Wielką Brytanię jako europejskie centrum nadawcze.
 

To jest część naszej wizji przejścia na bardziej sprawny, operacyjny model technologiczny. Nie ma to nic wspólnego z Brexitem, a ze wszystkim, co związane jest z innowacją technologiczną będącą podstawą naszej firmy i marki. Ta migracja jest inicjatywą ogólnoświatową, trwającą już od jakiegoś czasu

- powiedziała rzeczniczka Discovery.

Przeprowadzka z Londynu do Sterling jest częścią planu Discovery, mającego na celu przeniesienie całego globalnego playoutu do najnowocześniejszego ośrodka dystrybucyjnego w Sterling w stanie Wirginia. Obiekt jest wyposażony w nowoczesną technologię cyfrową, która została niedawno zmodernizowana, aby w pełni wykorzystywać możliwości odtwarzania na żywo. Poza Wirginią spółka ma utrzymywać kilka międzynarodowych lokalizacji w celu obsługi swoich globalnych operacji technicznych.

Grupa będzie nadal zatrudniać 1,3 tys. ludzi w Wielkiej Brytanii, gdzie tworzy programy i nadaje 16 kanałów telewizyjnych dla brytyjskich widzów. Playout kanałów nie będących na żywo zostanie przeniesiony w inne miejsce.

Na razie Discovery ma posiadać wszystkie licencje telewizyjne u brytyjskiego regulatora medialnego Ofcom. W przypadku Brexitu nadawca może przenieść się do obiektów w Holandii lub Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1800AE

Epoksydowa antena offset 2,0m w wersji AE polskiej firmy Laminas....

2 900 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...
reklama