reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piraci IPTV w Holandii z kłopotami

dodano: 2018-05-31 18:05 | aktualizacja: 2018-06-02 12:18
autor: HP | źródło: torrentfreak.com/anti-piracy.nl

piractwo_streaming_360px.jpg Na początku maja holenderski zespół antypiracki BREIN (Bescherming Rechten Entertainment Industrie Nederland) wygrał w sądzie przeciwko firmie, która sprzedawała piracki dostęp do kanałów po IPTV oferując telewizję na żywo, filmy i programy telewizyjne. Ta firma i dwie inne osoby podpisały z BREIN umowę wstrzymującą wyrok (w tym była kara 1,25 mln euro), która obejmie wstrzymanie się od działań naruszających prawa autorskie lub nałożenie kar 10.000 euro za każde naruszenie.

Brein_NL_piractwo_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na początku maja holenderski zespół antypiracki BREIN ujawnił szczegóły sprawy przeciwko holenderskiej firmie Leaper Beheer BV.

Skarga BREIN, złożona w Sądzie Okręgowym w Limburgu w Maastricht, wskazuje, że ​​firma Leaper sprzedała dostęp do nielicencjonowanych strumieni telewizyjnych na żywo i filmów na żądanie. Leaper działał pod nazwami Flickstore, Dump Die Deal oraz Live TV Store. W ofercie znalazło się około 4000 kanałów na żywo i 1000 filmów, które zostały przekazane klientom w formie playlisty .M3U, czyli nie samej treści, ale listy kanałów i programów.

BREIN twierdził, że dystrybucja tej playlisty była komunikacją publiczną z naruszeniem unijnej dyrektywy o prawach autorskich (EU Copyright Directive). W swojej obronie Leaper argumentował, że nie jest dystrybutorem treści i nie udostępnił niczego, co nie było publiczne.

W szczegółowym wyroku Trybunał stanął po stronie BREIN, zauważając, że Leaper przekazał prace nowym odbiorcom, które nie zostały wzięte pod uwagę, gdy właściciele praw początkowo wyrazili zgodę na rozpowszechnienie ich treści widzom.

Sąd nakazał Leaperowi zaprzestanie udzielania dostępu do nielicencjonowanych strumieni lub zasądzi karę 5000 euro za każdą sprzedaną subskrypcję IPTV, oferowany link lub przekroczenia liczby dni, do wysokości maksimum 1 mln euro. Kolejne kary finansowe były możliwe z powodu nieprzestrzegania innych aspektów orzeczenia.

BREIN ujawnił, że trzy firmy i ich dyrektorzy (w tym Leaper) podpisali umowy o zaprzestaniu działalności, aby uniknąć dalszego postępowania. Według BREIN firmy te są największymi sprzedawcami pirackich subskrypcji IPTV w Holandii.

Leaper Beheer BV, Growler BV, DITisTV i ich dyrektorzy są zobowiązani do przestrzegania szeregu warunków zawartych w ich umowach, ale przede wszystkim do zaprzestania oferowania hiperłączy lub innych technicznych środków dostępu do chronionych, płatnych treści należących do oddziałów BREIN i ich członków. 

Nieprzestrzeganie warunków umowy spowoduje, że firmy będą podlegać karom w wysokości 10 000 euro za każde naruszenie lub za każdy dzień (lub jego część).

Dawna strona DITisTV (promująca pirackie dekodery) wydaje się teraz sprzedawać... buty, a wyszukiwanie firmy za pomocą Google nie ujawnia wielu pochlebnych wyników. Konsumencka witryna Consumerenbond.nl po artykule na temat piractwa otrzymała 300 skarg na DITisTV.

- Skarżący informują, że po dokonaniu zapłaty nie otrzymali zamówienia lub nie otrzymali zwrotu pieniędzy, jeśli odeślą wadliwie działający odtwarzacz multimedialny. Niektórzy konsumenci czekają na swoje pieniądze przez kilka miesięcy - czytamy w artykule.


Zgodnie z raportem, DiTisTV wyłączyła swoją stronę internetową prawdopodobnie w odpowiedzi na orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, w którym stwierdzono, że sprzedaż odtwarzaczy multimedialnych z funkcją pirackich wtyczek jest nielegalna.

Źródło:

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama