reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC: Testy UHD 29 meczów MŚ w Rosji

dodano: 2018-05-31 18:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: BBC/satkurier.pl

BBC iPlayer Brytyjski nadawca publiczny planuje przeprowadzić podczas zbliżającego się mundialu d​​​​​wa testy transmisji - w Ultra HD i w rzeczywistości wirtualnej (VR). Platformą wykorzystywaną do testów UHD będzie internetowa usługa BBC iPlayer, natomiast na potrzeby VR uruchomiona zostanie dedykowana aplikacja mobilna.

BBC iPlayer UHD 4K mundial MŚ


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach testu Ultra HD widzowie będą mogli obejrzeć w 4K i HDR transmisje z 29 meczów mundialu. Chodzi o spotkania, które będą pokazywane także na BBC One. Nadawca zwraca uwagę, że transmisje w BBC iPlayer będą dostępne dla ograniczonej liczby widzów - na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Doświadczenia i dane zgromadzone podczas tych testów mają pomóc BBC w przyszłej optymalizacji dostarczania UHD. Testy mają także umożliwić BBC i całej branży przygotować się na czas, kiedy dostarczanie tak dużych imprez w 4K przez internet dla większej publiczności będzie już normą.

Natomiast w technologii rzeczywistości wirtualnej będzie można oglądać 33 mecze mundialu - poprzez dedykowaną aplikację BBC Sport VR - FIFA World Cup Russia 2018. Będzie ona dostępna już wkrótce na Apple, Androida, Gear VR, Oculus Go i PlayStation VR - za darmo. Każdy, kto ma smartfona lub kompatybilny zestaw VR, będzie mógł uruchomić aplikację i znaleźć się w strefie VIP rosyjskiego stadionu. Podczas meczu będzie mógł śledzić akcję z sofy BBC Sport.

Użytkownicy BBC Sport VR - FIFA World Cup Russia 2018 będą mogli uzyskać dostęp do szeregu statystyk na żywo, pokazujących się na wirtualnym stoliku do kawy, lub będą mogli zmienić swój widok, „przesiadając się” na inne miejsce. A gdy nie będzie żadnego meczu, fani będą mogli uzyskać dostęp do codziennego pakietu ze skrótami i innymi treściami na życzenie w jednym z wirtualnych telewizorów w strefie VIP.

W przypadku Ultra HD odbiorcy będą potrzebować połączenia internetowego o szybkości co najmniej 40 Mb/s dla pełnego Ultra HD (3840 pikseli) lub 20 Mb/s dla Ultra HD (2560 pikseli). Materiał zostanie odtworzony z szybkością 50 klatek na sekundę. Standardem HDR wykorzystywanym przy transmisji będzie Hybrid Log-Gamma (HLG). Natomiast w przypadku VR, BBC zaleca połączenie o przepustowości co najmniej 10 Mb/s.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS 5/6

Multiswitch Opticum 5/6 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

150 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...
reklama