reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Szyfrowanie ukraińskich kanałów to prawdziwa farsa!

dodano: 2018-06-04 18:29
autor: RO | źródło: mediananny.com

znak panika Plan zaszyfrowania na satelicie ukraińskich kanałów czterech największych grup medialnych był chwilowo zagrożony niepowodzeniem. Cały proces miała zablokować Inter Media Group, która nie wpłaciła zaliczki na produkcję pierwszej partii odbiorników. Pozostałe grupy 1+1 Media, StarLightMedia i Media Group Ukraine postawiły ultimatum...

Ukraina flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Inter Media Group została zobowiązana wpłacić kaucję za tunery do 1 czerwca. W przeciwnym razie jej kanały miałyby zostać wyłączone z ofert największych operatorów kablowych Volia, Triolan i Lanet. Ta sytuacja była omawiana w kuluarach konferencji „Dni elektronicznych komunikacji”.

Grupa Inter szybko zapewniła, że nie otrzymała żadnego ultimatum od innych grup medialnych, jednocześnie nie uściślając, kiedy wpłaciła zaliczkę. – Inter nie bojkotuje przygotowań do szyfrowania satelitarnego. Wręcz przeciwnie, kanał telewizyjny bierze czynny udział w procesie od zeszłego roku. O jakim ultimatum mowa, jeżeli ani Inter Media Group, ani inne grupy medialne o tym nie wiedzą? - brzmi oświadczenie.

Fiedor Greczaninow, główny strateg w StarLightMedia, nie podając terminów, powiedział, że grupa Inter wpłaciła zaliczkę jako ostatnia, ale to nie wpływa na produkcję odbiorników, gdyż etap ten już trwa.

Zresztą podany domyślnie termin zaszyfrowania kanałów satelitarnych na jesień br. ponownie może ulec przesunięciu. Dużo zależy od wyłączenia analogowej telewizji naziemnej i następstw z tym związanych. Grupy medialne są zdania, że odstęp między tymi wydarzeniami powinien wynosić co najmniej 6 miesięcy. Tak więc, jeżeli analog zostanie wyłączony w lipcu, to szyfrowanie na satelicie powinno nastąpić w lutym 2019 roku. To zaledwie 3 miesiące przed wyborami, co wydaje się mało prawdopodobne.

Pierwsze odbiorniki do deszyfrowania przekazu satelitarnego ukraińskich kanałów powinny trafić na rynek na początku września 2018 roku. Nadawcy mają zabezpieczyć transmisje swoich kanałów w nowoczesnym systemie bezkartowym Verimatrix.

 

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel 5m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 5m - działa dobrze z...

269 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...
reklama