reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aktualizacja dla 4K UltraBOX+ z HBO GO i obsługą HDR

dodano: 2018-06-05 00:42
autor: Konrad Dąbek (Mr. Orbita) | źródło: satkurier.pl

Ultrabox+ Od 5 czerwca do dekoderów 4K UltraBOX+ przesyłana jest drogą satelitarną nowa wersja oprogramowania, oznaczona jako 0X21. Jest to zapowiadana przez redakcję satkurier.pl nieoficjalnie już kilka miesięcy wcześniej pierwsza duża aktualizacja tzw. funkcjonalna - dodająca nowe możliwości.

4K UltraBOX+ z pilotem


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szczególne powody do radości powinni mieć zwłaszcza fani wysokiej jakości obrazu, gdyż nowa wersja dodaje istotne nowości w tym zakresie, ale warto odnotować także, że udostępniona zostanie aplikacja HBO GO.

Jeszcze lepsza jakość obrazu

Dekoder 4K UltraBOX+ wraz z aktualizacją otrzymuje obsługę nowości dotyczących wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K. Wspierane są od teraz HDR (High Dynamic Range), czyli szeroki zakres dynamiki obrazu, WCG (Wide Color Gamut, szeroka paleta barw) oraz HFR (High Frame Rate - wysoka liczba klatek na sekundę).
 
Informacja o dodaniu wsparcia HDR w aktualizacji oprogramowania dekodera 4K UltraBOX+
Informacja o dodaniu wsparcia HDR w aktualizacji oprogramowania dekodera 4K UltraBOX+

HDR, WCG i HFR uzupełniają technologię Ultra HD, pozwalając na dostarczanie pełniejszych i lepszych doznań. Wsparcie po stronie sprzętu może sugerować, że w nieodległej przyszłości produkcje z wykorzystaniem HDR pojawią się na CANAL+ 4K Ultra HD. Sam operator informuje na razie, że obsługa HDR dotyczy wybranych treści i jeśli dany materiał jest w HDR, to pojawia się stosowna informacja o tym na bannerze informacyjnym.

Redakcja potwierdziła dostęp do HDR na dekoderze, z HDR można oglądać materiały z biblioteki wideo na żądanie, w tym serial „Kruk. Szepty słychać po zmroku” serię „Blue Planet II” od BBC, które są dostępne w nc+ GO TV (kategorie odpowiednio CANAL+ VOD 4K i nc+ 4K).

Warunkiem, aby korzystać z HDR jest posiadanie TV 4K obsługującego HDR oraz wybranie w dekoderze podczas oglądania materiału w HDR rozdzielczości 2160p na wyjściu wideo (menu Ustawienia --> Ustawienia --> Ustawienia telewizora --> Ustawienia HD --> Rozdzielczość telewizora).

Nowe aplikacje

Z elementów widocznych w menu urządzenia debiutuje oczekiwana przez abonentów aplikacja HBO GO. Jest to pełnoprawny klient usługi ze wszystkimi możliwościami, w tym obsługą historii oglądanych filmów i seriali. Aby przejść do aplikacji należy wcisnąć niebieski przycisk, przejść do zakładki Film i tam wybrać HBO GO.
 
Kluczowe zmiany z nowej wersji oprogramowania dekodera 4K UltraBOX+
Kluczowe zmiany z nowej wersji oprogramowania dekodera 4K UltraBOX+

Uwaga: aplikacja HBO GO może nie być dostępna od razu po aktualizacji - zostanie pobrana w trakcie pracy urządzenia.
 
Aplikacja Oferta nc+ w menu głównym
Aplikacja Oferta nc+ w menu głównym

Nowością jest także aplikacja Oferta nc+., pozwoli ona w przypadku posiadania połączenia z Internetem zamawiać kanały z oferty oraz kolekcje filmów i seriali z poziomu pilota dekodera. Przy okazji dodano nowy ekran informujący o braku uprawnień do oglądania wybranej stacji. Teraz wyświetlana jest plansza z logotypem i jedną z propozycji programowych wraz z zachętą do zamówienia kanału przechodząc żółtym przyciskiem do nowej aplikacji Oferta nc+.
 
Przykładowy nowy ekran braku uprawnień do oglądania kanału
Przykładowy nowy ekran braku uprawnień do oglądania kanału

Jeśli ktoś woli jednak dotychczasowe zachowanie urządzenia, to nową planszę można wyłączyć w menu Ustawienia w kategorii Ustawienia poprzez funkcję Ekran braku uprawnień.
 
Konfiguracja ekranu braku uprawnień
Konfiguracja ekranu braku uprawnień


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii nc+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Konwerter Twin Inverto Black Ultra

Nowy, podwójny konwerter Inverto IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP o wsp. szumów 0,2dB z...

89 zł Więcej...
reklama