reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arabsat 6A poleci rakietą Falcon Heavy

dodano: 2018-06-05 14:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: Arabsat

SpaceX Falcon Heavy Operator satelitarny Arabsat potwierdził rezerwację startu rakiety Falcon Heavy od SpaceX. Wygląda na to, że to właśnie Arabsat będzie pierwszym klientem komercyjnym nowej rakiety Falcon Heavy, która ma zostać wystrzelona z satelitą Arabsat 6A pod koniec roku 2018.

Arabsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Elon Musk wysłał już swój samochód Tesla Roadster w kosmos podczas pokazowego lotu próbnego jego ciężkiej rakiety Falcon Heavy w lutym 2018, misji zakończonej sukcesem, czym było wysłanie auta z manekinem w kosmos i radiem grającym „Space Oddity" Davida Bowie.

Teraz wydaje się, że siły powietrzne USA będą następne w kolejce do lotu rakietą Falcon Heavy - prawdopodobnie 30 października 2018 r. - rakieta miałaby wynieść satelity wojskowe w ramach Space Test Program-2 mission.

Wygląda na to, że Arabsat będzie pierwszym klientem komercyjnym, który skorzysta z możliwości Falcona Heavy w grudniu tego roku. W luku tej rakiety znajdzie się satelita Arabsat 6A, który jest budowany i testowany przez Lockheeda Martina. Ma działać na pozycji 30,5°E.

Inni operatorzy satelitarni zgłaszali się do SpaceX z opcjami rezerwacyjnymi Falcona Heavy, ale nie potwierdzili jeszcze daty potencjalnego startu - wśród nich wymienia się Intelsat, Inmarsat i ViaSat.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Konwerter Quad Triax TQD 007

Najnowszy konwerter Triax TQD 007 Low Noise 0,3dB - kompatybilny...

99 zł Więcej...

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

650 zł Więcej...
reklama