reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Sport zastąpi w DVB-T kanał TVP Rozrywka

dodano: 2018-06-06 11:06 | aktualizacja: 2018-06-07 16:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Sport Od czwartku, 7 czerwca br. TVP Sport w jakości SD będzie nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej. Mimo iż nadawca publiczny potwierdził, że stacja zastąpi w MUX 3 kanał TVP Rozrywka, to nadal nie jest jasne, czy tylko na czas mundialu, czy także po jego zamknięciu. Redakcja satkurier.pl skierowała w tej sprawie zapytanie do Centrum Informacji TVP, ale nie uzyskała oficjalnego komentarza.

TVP Sport w DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wprowadzenie TVP Sport do DVB-T oznacza, że każdy z mieszkańców Polski będzie mógł uzyskać bezpłatny dostęp do tego kanału sportowego. Od 14 czerwca stacja będzie w całości, przez całą dobę poświęcona najważniejszej imprezie piłkarskiej w tym roku - mundialowi w Rosji. W sumie kanał poświęci Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej ok. 500 godzin.
 

Dla nas to jest wielkie święto i wyzwanie technologiczne. Udaje mi się spełnić ważną obietnicę: wreszcie TVP Sport będzie dostępny na multipleksie, od 7 czerwca, czyli na tydzień przed mundialem. Wielu prezesów TVP to obiecywało, nam się udało. Na czas mistrzostw TVP Sport będzie mówił wyłącznie o mundialu

- mówił na konferencji prasowej poświęconej transmisjom z mundialu Jacek Kurski, prezes TVP.

Uruchomienie TVP Sport w MUX 3 oznacza znaczne zwiększenie zasięgu kanału sportowego telewizji publicznej. Do tej pory TVP Sport był dostępny tylko w sieciach kablowych i platformach satelitarnych. Należy jednak zwrócić uwagę, że TVP Sport w DVB-T będzie oferowany w SD, a u operatorów pay-tv jest dostępny w wersji HD. Docelowo TVP Sport będzie dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej w HD, zapewnił o tym Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

Co istotne TVP Sport (SD) zastąpi w MUX 3 kanał TVP Rozrywka. Do jego wyłączenia z DVB-T dojdzie w nocy z 6 na 7 czerwca br. Od tej pory kanał rozrywkowy TVP będzie dostępny jedynie w sieciach kablowych i platformach satelitarnych.
 

Aktualizacja:
Centrum Informacji TVP opublikowało 7 czerwca br. komunikat prasowy, w którym podaje:

Od 7 czerwca w Naziemnej Telewizji Cyfrowej na MUX3 jest nadawany kanał TVP Sport SD. Zastąpił on na tej platformie, do czasu zakończenia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, kanał TVP Rozrywka.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...