reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dzień jurajski na kanale TNT

dodano: 2018-06-07 11:33
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TNT

Park Jurajski Brachiozaury, welociraptory triceratopsy i ten najniebezpieczniejszy – tyranozaur. To tylko kilkoro bohaterów kultowej serii filmowej o dinozaurach, która już w ten weekend powraca na antenę TNT. W sobotę, 9 czerwca br. widzowie stacji spędzą cały dzień w towarzystwie prehistorycznych stworzeń. „Dzień jurajski” startuje o godz. 11:20.

Park Jurajski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trylogia „Park Jurajski” jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych przygodowych serii filmowych wszech czasów. Pierwsza część, nagrodzona aż trzema statuetkami Oscara, powstała w oparciu o powieść science-fiction Michaela Crichtona o tym samym tytule i była jednym z pierwszych filmów, w którym na taką skalę wykorzystano efekty komputerowe. To oraz niezwykle porywająca historia sprawiły, że seria do dziś jest jedną z najchętniej oglądanych.

Pierwsza część trylogii, czyli kultowy „Park Jurajski”, w reżyserii samego Stevena Spielberga przenosi widza na rajską wyspę Isla Nublar, na której powstaje wyjątkowy park rozrywki. Jego główną atrakcją stanowią przywrócone do życia przy pomocy inżynierii genetycznej dinozaury. Zanim park zostanie oficjalnie otwarty zwiedza go wycieczka kontrolna. Podczas tej wyprawy natura po raz kolejny udowadnia, że człowiek nigdy nie będzie w stanie jefilmj poskromić. Grupa naukowców oraz towarzyszące jej wnuki właściciela parku staja do walki, w której stawką jest życie.

Bezpośrednią kontynuacją „Parku Jurajskiego” jest film „Zaginiony świat: Jurassic Park”, którego reżyserii ponownie podjął się Spielberg. Cztery lata po wydarzeniach z części pierwszej idea parku z dinozaurami ożywa na nowo. Następca Richarda Hammonda – Peter Ludlow wysyła na wyspę Isla Sorna, gdzie niegdyś znajdował się ośrodek hodowlany dinozaurów ekspedycję, której celem jest schwytanie prehistorycznych stworzeń i przewiezienie do USA. Chcąc temu zapobiec Richard Hammond prosi o pomoc zaprzyjaźnionych naukowców. Czy uda im się przeciwstawić uzbrojonym w najnowocześniejszy sprzęt najemnikom i zapobiec ponownemu otwarciu parku? Czy i tym razem natura pokaże swoje drugie, niebezpieczne oblicze? Kto zginie, a kto przeżyje? Sequel „Parku Jurajskiego” to obfitująca w emocje na najwyższym poziomie wyprawa, która zabierze widzów w pełne niebezpieczeństw miejsce.

Trylogię kultowych filmów o dinozaurach zamyka „Park Jurajski III” w reżyserii Johna Johnstona. Akcja ponownie dzieje się na Isla Sorna, na którą przybywa rozwiedzione małżeństwo w towarzystwie paleontologa dr Allana Granta. Ich celem jest odnalezienie zaginionego kilka miesięcy wcześniej syna pary. Nikt nie wie czy chłopakowi udało się przeżyć w pełnym niebezpieczeństw świecie dinozaurów. Choć początkowo szanse wydają się nikłe, to ostatecznie udaje im się odnaleźć dziecko. To jednak nie koniec ich przygody. Muszą jeszcze wrócić, a ich śladem podążają zamieszkujące wyspę dinozaury.

Plan emisji:
9 czerwca (sobota)
11:15 Park Jurajski
13:35 Zaginiony świat: Jurassic Park
16:10 Park Jurajski III
18:40 Park Jurajski
21:00 Zaginiony świat: Jurassic Park
23:30 Park Jurajski II

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...
reklama