reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

YouTube przegrywa w sądzie z Puls 4

dodano: 2018-06-07 12:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: broadbandtvnews

YouTube Austriacki nadawca komercyjny Puls 4 osiągnął pierwsze zwycięstwo w sporze prawnym z YouTube. Sąd Handlowy w Wiedniu orzekł, że YouTube nie jest neutralnym pośrednikiem, ale jest współodpowiedzialny za udostępniane treści, podaje austriacka gazeta „Der Standard”. Portal wideo musiałby zatem wcześniej sprawdzać treści.

Puls 4


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według decyzji sądu, YouTube „rezygnuje z roli neutralnego mediatora”, wraz z momentem na przykład łączenia, sortowania, linkowania, udostępniania zestawień treści z wcześniej zdefiniowanymi kategoriami, śledzenia zachowań użytkowników w zakresie wyszukiwania i opracowywania dostosowanych sugestii dotyczących przeglądania. Natomiast YouTube postrzega siebie tylko jako dostawcę miejsca na serwerze, nieodpowiedzialnego za treści.
 

- Dzięki tej decyzji osiągnęliśmy kamień milowy dla wysiłków właścicieli praw na całym świecie w kierunku odzyskania ich treści i możliwości ich ekonomicznego wykorzystania - powiedział Markus Breitenecker, dyrektor zarządzający Puls 4. - Media, które nazywają siebie sieciami społecznościowymi, będą musiały zdać sobie sprawę, że muszą wziąć odpowiedzialność za treści, na których zarabiają miliony. To jest prawdziwa zmiana w grze - dodał.

Wraz z procesem sądowym wszczętym cztery lata temu, Puls 4 zamierza podjąć działania w przypadku treści nielegalnie przesyłanych do YouTube.
 

- Sprzeciwiamy się YouTube'owi, który umożliwia nielegalne przesyłanie produkowanych przez nas treści bez pytania nas o to i bez płacenia tantiem - powiedział Markus Breitenecker. - To praktycznie kradzież naszych treści. Z prawnego punktu widzenia: naruszenie naszych praw autorskich.

Decyzja sądu pierwszej instancji w Wiedniu nie jest ostateczna - możliwe jest odwołanie.

YouTube chce teraz „dokładnie zbadać” podłoże wyroku, powiedział rzecznik. - Wszystkie opcje są dla nas otwarte, w tym odwołanie - wyjaśnił. - YouTube bardzo poważnie traktuje ochronę praw autorskich oraz zapewnia właścicielom praw narzędzia i zasoby do ochrony oraz wykorzystywania ich treści.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes DAT HD BOSS 790

Antena DAT HD BOSS 790 hiszpańskiej firmy Televes została specjalnie...

229 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 350 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

160 zł Więcej...
reklama