reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

YouTube przegrywa w sądzie z Puls 4

dodano: 2018-06-07 12:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: broadbandtvnews

YouTube Austriacki nadawca komercyjny Puls 4 osiągnął pierwsze zwycięstwo w sporze prawnym z YouTube. Sąd Handlowy w Wiedniu orzekł, że YouTube nie jest neutralnym pośrednikiem, ale jest współodpowiedzialny za udostępniane treści, podaje austriacka gazeta „Der Standard”. Portal wideo musiałby zatem wcześniej sprawdzać treści.

Puls 4


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według decyzji sądu, YouTube „rezygnuje z roli neutralnego mediatora”, wraz z momentem na przykład łączenia, sortowania, linkowania, udostępniania zestawień treści z wcześniej zdefiniowanymi kategoriami, śledzenia zachowań użytkowników w zakresie wyszukiwania i opracowywania dostosowanych sugestii dotyczących przeglądania. Natomiast YouTube postrzega siebie tylko jako dostawcę miejsca na serwerze, nieodpowiedzialnego za treści.
 

- Dzięki tej decyzji osiągnęliśmy kamień milowy dla wysiłków właścicieli praw na całym świecie w kierunku odzyskania ich treści i możliwości ich ekonomicznego wykorzystania - powiedział Markus Breitenecker, dyrektor zarządzający Puls 4. - Media, które nazywają siebie sieciami społecznościowymi, będą musiały zdać sobie sprawę, że muszą wziąć odpowiedzialność za treści, na których zarabiają miliony. To jest prawdziwa zmiana w grze - dodał.

Wraz z procesem sądowym wszczętym cztery lata temu, Puls 4 zamierza podjąć działania w przypadku treści nielegalnie przesyłanych do YouTube.
 

- Sprzeciwiamy się YouTube'owi, który umożliwia nielegalne przesyłanie produkowanych przez nas treści bez pytania nas o to i bez płacenia tantiem - powiedział Markus Breitenecker. - To praktycznie kradzież naszych treści. Z prawnego punktu widzenia: naruszenie naszych praw autorskich.

Decyzja sądu pierwszej instancji w Wiedniu nie jest ostateczna - możliwe jest odwołanie.

YouTube chce teraz „dokładnie zbadać” podłoże wyroku, powiedział rzecznik. - Wszystkie opcje są dla nas otwarte, w tym odwołanie - wyjaśnił. - YouTube bardzo poważnie traktuje ochronę praw autorskich oraz zapewnia właścicielom praw narzędzia i zasoby do ochrony oraz wykorzystywania ich treści.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...
reklama