reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: Brak TVP Sport w HD w DVB-T nie jest naszą winą

dodano: 2018-06-07 17:00 | aktualizacja: 2018-06-07 17:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

antena telewizyjna zbiorcza naziemna W opublikowanym 7 czerwca br. komunikacie Centrum Informacji TVP podało, że TVP Sport zastąpił w MUX 3 kanał TVP Rozrywka do czasu zakończenia mundialu. Ponadto nadawca publiczny zapewnił, że fakt, iż TVP Sport na MUX 3 jest jedynie w SD, nie jest winą Telewizji Polskiej, lecz brakiem zgody firmy EmiTel, operatora technicznego MUX 8, na propozycję TVP.

TVP Sport mundial konferencja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wcześniej prezes TVP, Jacek Kurski, powiedział: - Jeśli TVP Sport się zadomowi na MUX 3, będę za tym, żeby przyzwyczajenie widzów szanować (cytat za press.pl). Teraz Centrum Informacji TVP podaje, że TVP Sport zastąpił w MUX 3 kanał TVP Rozrywka do czasu zakończenia mistrzostw. Całkiem możliwe, iż mimo wszystko TVP Sport pozostanie w MUX 3 po zamknięciu mundialu, chyba że w międzyczasie TVP porozumie się z EmiTelem w sprawie obecności na MUX 8. Wtedy TVP będzie mogła albo pozostawić wersję SD TVP Sport w MUX 3, albo wprowadzić wersję HD tego kanału do MUX 8.

Dość abstrakcyjna wydaje się sytuacja, w której TVP Sport zostałby po mundialu wycofany z DVB-T tylko po to, by za jakiś czas tam wrócić, ale już do innego multipleksu. Z drugiej strony taki krok mógłby być próbą skłonienia EmiTela do przystania na warunki TVP w negocjacjach dotyczących MUX 8. Na oburzenie opinii publicznej powstałe w wyniku wyłączenia TVP Sport z DVB-T, TVP zawsze mogłaby odpowiedzieć, iż bardzo chciała dalej zapewniać widzom TVP Sport drogą naziemną, ale EmiTel jej to uniemożliwia. Oczywiście to tylko spekulacje, a jak będzie ostatecznie, dowiemy się po zamknięciu mundialu.

Poniżej przytaczamy fragment komunikatu Centrum Informacji TVP dotyczący braku TVP Sport w wersji HD w DVB-T:

Fakt, że TVP Sport na MUX 3 jest powszechnie dostępny jedynie w jakości SD, nie jest winą Telewizji Polskiej, lecz brakiem zgody firmy EmiTel, operatora technicznego MUX 8 (gdzie dostępne są programy HD [przyp.red.: w MUX 8 nie ma obecnie kanałów HD, a TVP zapewne chodziło o to, że ma możliwość umieszczenia w MUX 8 kanału HD]), na propozycję TVP. Pod koniec kwietnia Telewizja Polska podjęła rozmowy ze spółką. Rynkowa oferta złożona przez TVP została niestety odrzucona. Telewizja Polska ma nadzieję, że dojdzie jednak do porozumienia i polscy kibice będą w najbliższym czasie mieli bezpłatny, powszechny dostęp do kanału TVP Sport w jakości HD.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...