reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Sport już w DVB-T! Jak wyszukać i oglądać? [poradnik] - cz. 2

dodano: 2018-06-08 02:09 | aktualizacja: 2018-06-08 18:04
autor: Konrad Dąbek (Mr. Orbita) | źródło: satkurier.pl

TVP Sport Z uwagi na ogromne zainteresowanie pierwszą częścią poradnika dotyczącego wyszukiwania kanałów z naziemnej TV cyfrowej, w związku z pojawieniem się w ofercie kanału TVP Sport, prezentujemy jego drugą część - kolejną grupę odbiorników cyfrowych wraz z instrukcjami, jak przejść skanowanie, aby dopisać TVP Sport do listy.

TVP Sport w DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, zachęcamy do sprawdzenia pierwszej części poradnika pt. „TVP Sport już w DVB-T! Jak wyszukać i oglądać? [poradnik] - cz. 1”, aby sprawdzić, czy już nie opisaliśmy tego procesu na przykładzie posiadanego odbiornika.

Oprócz tego przypominamy, że nawet jeśli posiadanego modelu nie ma w naszym, poradniku, to i tak warto przejrzeć go pod kątem zamieszczonych zrzutów ekranowych. W przypadku wielu modeli urządzeń producenci bazują na zbliżonych rozwiązaniach sprzętowych i podstawowym oprogramowaniu, które działa przeważnie identycznie. W efekcie widząc bardzo podobne menu, np. różniące się wyłącznie kolorystyką - można mieć niemal pewność, że funkcje zadziałają podobnie i z opisu można skorzystać.

W tej części prezentujemy proces wyszukiwania na modelach:
- ADB ITI-2849ST (nc+)
- Dreamsky NXP 256 HD (wersja combo)
- Evolve Andromeda (DT-4020HD)
- Evolve Blade DualCorder HD
- Jiuzhou DTT6720
- Korr HD128, Maximum XO-108 T2, Opticum Lion HD 265, TeleSystem TS6800 T2HEVC, Thomson THT503, Wiwa HD 80 Mini
- Opticum AX 502 Combo
- Opticum SLOTH Combo plus
- Opticum/Skymaster XS65 Combo
- Pace HDS 7241/91 (PVR BOX+ od nc+)
- Strong SRT8200
- TechniSat Digit ISIO STC
- TeleSystem TS6515HD/TS6700 T2 HD

ADB ITI-2849ST (nc+)

Jest to dekoder oferowany na przestrzeni lat przez platformę n, a obecnie nc+, posiada wbudowany tuner naziemnej TV cyfrowej, ale z uwagi na fakt, że jest to sprzed dedykowany jednak dla oferty satelitarnej - możliwości wyszukiwania są w tym modelu okrojone.

Aby dostać się do menu skanowania kanałów naziemnych należy wcisnąć przycisk SETUP na pilocie. Wewnątrz wśród ikon za pomocą przycisków lewo/prawo znajdujemy ikonę DVB-T z podpisem TELEWIZJA NAZIEMNA. Wewnątrz są trzy opcje: Szukanie wszystkich kanałów, Szukanie nowych kanałów oraz Miernik sygnału. Trzecia z opcji realizuje wyłącznie pomiary, ale robi to dość precyzyjnie, więc można wspomóc się, aby ustalić, czy sygnał z MUX3 jest dobrej jakości.
 
Menu Telewizja Naziemna w dekoderze ADB ITI-2849ST
Menu Telewizja Naziemna w dekoderze ADB ITI-2849ST

Szukanie wszystkich kanałów i Szukanie nowych kanałów to tak naprawdę w obydwu przypadkach forma automatycznego wyszukiwania. Skanowane są wszystkie częstotliwości w całym paśmie. W pierwszym przypadku lista kanałów naziemnych zostanie wyczyszczona, w drugim nie, zostaną tylko dopisane nowe serwisy.
 
Szukanie nowych kanałów w dekoderze ADB ITI-2849ST
Szukanie nowych kanałów w dekoderze ADB ITI-2849ST

Redakcja satkurier.pl poleca w przypadku dodawania TVP Sport skorzystanie właśnie z opcji Szukanie nowych kanałów, bo daje to większą szansę, że dekoder nie popsuje dotychczasowej listy kanałów.
 
Odbiór TVP Sport z naziemnej TV cyfrowej na dekoderze ADB ITI-2849ST
Odbiór TVP Sport z naziemnej TV cyfrowej na dekoderze ADB ITI-2849ST

Plusem urządzenia jest, że skanuje naprawdę niezwykle szybko, więc cały proces potrwa poniżej 1 minuty. Stacje naziemne są dopisywane na samym końcu listy, numeracja LCN i kolejność są ignorowane, gdyż LCN jest używany dla listy kanałów nc+.

Dreamsky NXP 256 HD (wersja combo)

W przypadku wersji combo tego urządzenia opcje wyszukiwania dostępne są w menu głównym. Po wejściu szukamy w lewej części okna za pomocą przycisków góra/dół kategorii Instalacja. Po prawej wskazujemy Naziemna.
 
Wygląd menu w odbiorniku Dreamsky NXP 256 HD Combo
Wygląd menu w odbiorniku Dreamsky NXP 256 HD Combo

Po wejściu wewnątrz są dwie funkcje: Auto lub Ręcznie, co jasno określa ich przeznaczenie. Auto włącza skanowanie bez dodatkowych pytań, ale nie kasuje dotychczasowej listy, więc z opcji można skorzystać bez ryzyka utraty tego, co już mamy.
 
Ręczne skanowanie w menu odbiornika Dreamsky NXP 256 HD Combo
Ręczne skanowanie w menu odbiornika Dreamsky NXP 256 HD Combo

Druga z opcji - Ręcznie - to skanowanie na bazie kanałów wpisanych w pamięci urządzenia. Z pola Transponder wybieramy częstotliwość multipleksu. Wchodząc w tą opcję z zapisanego już na liście kanału MUX3 pola nie uzupełnią się automatycznie, więc dane trzeba znać. W polu Tryb wyszukiwania polecamy wybrać Kanały niekodowane. Funkcję uruchamiamy przechodząc na pole Start wyszukiwania i wciskając OK.
 
Wyniki wyszukiwania ręcznego w odbiorniku Dreamsky NXP 256 HD Combo
Wyniki wyszukiwania ręcznego w odbiorniku Dreamsky NXP 256 HD Combo

W pamięci odbiornika wpisane są wszystkie kanały DVB-T, ale gdyby trzeba było coś skorygować, to możliwa jest edycja tych danych. W tym celu należy podświetlić pole Transponder i wcisnąć OK. Za pomocą przycisków lewo/prawo na pilocie można wskazać jedno z narzędzi: dodawanie, edycję lub kasowanie kanału.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...