reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraiński parlament może zablokować transmisje z MŚ 2018

dodano: 2018-06-09 11:01 | aktualizacja: 2018-06-09 15:48
autor: RO | źródło: mediananny.com

MŚ 2018 Rosja 2018 W Radzie Najwyższej Ukrainy jest rozpatrywana ustawa, która ma zablokować transmisje ze startujących 14 czerwca br. piłkarskich mistrzostw świata. Autorami projektu są posłowie Partii Radykalnej i Samopomocy. W notce wyjaśniającej zawarli tezę: „Aktualnym i efektywnym narzędziem zapobiegnięcia popularyzacji na Ukrainie państwa-agresora jest zakaz transmisji oficjalnych przedsięwzięć w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, które będą rozgrywane w Federacji Rosyjskiej”.

MŚ 2018 Rosja 2018


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ustawa zakazująca została zgłoszona miesiąc wcześniej, zanim prywatna grupa medialna Inter Media Group ogłosiła zakup praw do MŚ 2018. Mecze mają być pokazane na antenie komercyjnych stacji Inter i NTN. Czy Inter wiedział o inicjatywie niektórych deputowanych?

Zauważmy, że w ubiegłym roku z możliwości relacjonowania MŚ 2018 wycofała się Narodowa Społeczna Teleradiokompania Ukrainy (NOTU), będąca nadawcą publicznej stacji telewizyjnej UA:Perszyj.

Mistrzostwa rozpoczynają się 14 czerwca. Reżyser filmowy Ołeh Sencow głoduje w rosyjskim więzieniu od 14 maja i ma zamiar umrzeć tam na rzecz wolności ukraińskich więźniów politycznych. Ukraińscy i europejscy filmowcy wzywają do bojkotu imprezy piłkarskiej, albo chociaż na znak solidarności z Ołeh Sencow, do wywierania nacisku na rosyjskie władze, aby przyśpieszyć rozwiązanie sprawy.

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

219 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama