reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lipiec na kanale National Geographic

dodano: 2018-06-11 14:00
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

Tajemnicze bunkry Hitlera National Geographic Słońce, wysoka temperatura, wakacje i urlop. O urokach lata nie trzeba nikogo przekonywać, ale słońce to też promieniowanie, które może być szkodliwe ze względu na dziurę ozonową. Przygotowany przez kanał National Geographic dokument „Dziura ozonowa” pokaże, jak blisko ekologicznej katastrofy byliśmy. O zimie udało się już skutecznie zapomnieć a słońce za oknem odgania myśli o chłodzie, ale na kanale National Geographic przypomnimy sobie, jak zima wpływa na… komunikację.

Strefa 51 National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zobaczymy „Najniebezpieczniejsze drogi Europy” i podróże „Autostradą przez piekło”. Przyjrzymy się, jak bohaterskim drogowcom udaje się uniknąć komunikacyjnej katastrofy. Ale nie zawsze i nie wszystkim udaje się uchronić od najgorszego. Dla wiernych widzów serii „Katastrofa w przestworzach” kanał National Geographic przygotował wybór odcinków, które można zebrać pod hasłem „Wybuchowe dowody”. Poznamy więc historie zdarzeń lotniczych, które zapisały się w pamięci wielu ludzi. A kiedy o historii mowa – w lipcu nie zabraknie też produkcji o takiej tematyce. Poznamy więc „Tajemnicze bunkry Hitlera”, zobaczymy niezwykłą historię „Dwóch wrogów Hitlera”, a światowej sławy historyk oceni działania i strategię wojenną Winstona Churchilla. Dla fanów kosmicznych historii przygotowaliśmy z kolei blok programowy „National Geographic ujawnia”, w którym przypomnimy między innymi lądowanie na Księżycu i będziemy próbować odkryć tajemnice Strefy 51.

Katastrofa w przestworzach: Raport specjalny
Błąd ludzki? Niesprawna maszyna? Awaria? Uszkodzona część? Zaniedbania? A może kilka czynników, które wystąpiły jednocześnie i doprowadziły do katastrofy? Kiedy samolot znika z radarów, wpatruje się w nie cały świat. Kiedy okazuje się, że maszyna się rozbiła – wszyscy zadają sobie jedno pytanie: jak to się stało? Prześledźcie z nami działania ekspertów, którzy w serii “Katastrofa w przestworzach” postarają się rozwikłać zagadki najbardziej tragicznych zdarzeń na rynku lotniczym. Raport specjalny w każdym z ocinków przedstawi katastrofy lotnicze. Pokażą one historie samolotów pasażerskich skazanych na katastrofę. Piloci będą robić wszystko, by uchronić maszynę przed rozbiciem. W takiej sytuacji nie będą mieli możliwości popełnienia nawet najmniejszego błędu.
Premiery w poniedziałki od 9 lipca o godz. 21:00 
 

Autostrada przez piekło: Spustoszenie
Niezależnie od części świata, zima zawsze przynosi chaos na drogach. Poznajcie bohaterów 2-odcinkowej serii “Autostrada przez piekło: spustoszenie”, którzy będą starać się pomóc kierowcom podróżującym po Stanach Zjednoczonych. Sami często nie mają szans, by dać sobie radę z potężnymi i ciężkimi maszynami, które padły ofiarą fatalnych warunków)w atmosferycznych. Zobaczcie najbardziej niebezpieczne akcje ratunkowe, w których walka toczy się o ludzkie życie i o największe i najcenniejsze ładunki. Zobaczcie potęgę żywiołów i śmiałków, którzy stawiają im czoła. W każdym z odcinków zobaczycie niezwykłe umiejętności, ale i poświęcenie oraz odwagę tych, którzy ryzykują wszystko, by drogi były przejezdne, a kierowcy i ich ładunki bezpieczne.
Premiery w czwartki od 12 lipca o godz. 21:00

Najniebezpieczniejsze drobi Europy: Chaos
Seria “Najniebezpieczniejsze drogi Europy: Chaos” przedstawia prawdziwych pogromców szos. To bohaterscy ratownicy, którzy pojawiają się zawsze, gdy na drodze dzieje się coś niedobrego. To nierzadkie, kiedy zima nadciąga nad Norwegię i zamienia drogi niemalże w tory bobslejowe. Każdego dnia ratownicy walczą z pogodą i czasem o to, by trasy były przejezdne. Zimowe burze, lawiny i brak światła dziennego w sezonie zimowym to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi muszą się zmierzyć, pracując w pobliżu koła podbiegunowego. Seria “Najniebezpieczniejsze drogi Europy: chaos” pokazuje fascynujące stracie człowieka z naturą.
Premiery w czwartki od 26 lipca o godz. 21:00 

Tajne kroniki Azji
„Tajne kroniki Azji” to 8-odcinkowa seria, w której prześledzimy kluczowe wydarzenia, mające wpływ na historię i rozwój Azji. Zobaczcie niezwykły materiał archiwalny i relacje naocznych świadków zmian i odkryjcie z nami sekrety historii kontynentu. Przyjrzyjcie się z bliska rewolucji na Filipinach, do której doszło pod koniec lat 80. i poznajcie historię dramatycznego podziału Indii. Program “Tajne kroniki Azji” zrewiduje powszechnie przyjęte poglądy, pokaże niezwykłe osobowości i spory, które ukształtowały historię.
Premiery w niedziele od 8 lipca o godz. 22:00 
 

Tajemnicze bunkry Hitlera
W dokumencie „Tajemnicze bunkry Hitlera” wielokrotnie nagradzany historyk - Antony Beevor - opowiada historię ostatnich stu dni nazistowskiego reżimu, gdy Rosjanie przedzierali się do Berlina, niszcząc niemal całe miasto i pozostawiając jedynie tajną sieć podziemnych bunkrów. Wiele z nich było do tej pory skrywanych przed oczami świata. Ten stan rzeczy zmienia dokument „Tajemnicze bunkry Hitlera”. Zobaczymy w nim relacje naocznych świadków, którzy opowiedzą mrożące krew w żyłach historie. Wraz z twórcami filmu zejdziemy pod ziemię, by sprawdzić, co skrywają podziemne bunkry. Zobaczymy w nich oryginalne łóżka, pociski artyleryjskie, maski gazowe, a nawet hełmy dla kilkunastoletnich dzieci. Usłyszcie z nami „najstraszniejszy hałas” i zobaczcie, co musieli przeżyć ci, którzy znaleźli się w piekle historii.
Premiera w piątek 6 lipca o godz. 21:00 

Dwóch wrogów Hitlera
Jak młoda Francuzka, Madeleine Richou, stała się jedną z najcenniejszych agentek wywiadu drugiej wojny światowej? Jak i z kim udało się jej ujawnić najściślej strzeżone tajemnice Hitlera? Zobaczcie w dokumencie “Dwóch wrogów Hitlera”, który oprócz trzymającej w napięciu szpiegowskiej opowieści ukazuje też kulisy sekretnej miłości.
Premiera w piątek 13 lipca o godz. 21:00 

II Wojna Światowa: 1942 atak z południa
Historyk profesor David Reynolds twierdzi, że krwawy i przedłużający się sprzymierzony atak na niemiecką fortecę Monte Cassino wiosną 1944 r. pokazuje mankamenty strategii Churchilla dotyczącej walki z Niemcami we Włoszech. Strategia śródziemnomorska Churchilla zakładająca atak w “miękkie podbrzusze Europy Hitlera” zostanie poddana ocenie w 2-częściowym dokumencie “II wojna światowa: 1942 atak z południa”.
Premiery w piątki od 27 lipca o godz. 20:00 
 

National Geographic ujawnia
Emisja w niedzielę 1 lipca od godz. 20:10
  • Strefa 51 – emisja w niedzielę 1 lipca o godz. 20:10 
Niewiele miejsc na świecie jest tak tajemniczych jak amerykańska Strefa 51. Wojskowa baza jest od dziesięcioleci tematem spekulacji i teorii spiskowych, na czele z tymi o lądowaniu UFO. Aurę tajemniczości wzmaga fakt, że dostęp do tego obszaru mają tylko nieliczni. Wśród nich będą widzowie kanału National Geographic, którzy zobaczą, co kryje się za zamkniętymi drzwiami jednego z najlepiej strzeżonych miejsc na świecie.
  • Historia od podszewki: Tajmenica Roswell  – emisja w niedzielę 1 lipca o godz. 21:10
8 lipca 1947 r. amerykańska armia ogłosiła, że znalazła "latający dysk". W ciągu kilku godzin opublikowane na ten temat oświadczenie zostało jednak wycofane. Od tamtej pory minęło już wiele lat, ale debata na temat latających obiektów nie ustaje. Czy wojsko miało kontakt z kosmitami i ich statkiem? Co jeśli rząd Stanów Zjednoczonych jest w posiadaniu jednej z największych tajemnic w historii, a my – ludzie - nie jesteśmy sami we wszechświecie?
 
  • Historia od podszewki: Lądowanie na księżycu – emisja w niedzielę 1 lipca o godz. 22:10
Program Apollo był jednym z najbardziej ambitnych i najbardziej udokumentowanych w amerykańskiej historii. Pierwsze kroki Neila Armstronag na Księżycu oglądał cały świat, a to wydarzenie pamiętają wszyscy, którzy mieli okazję je obserwować za pośrednictwem telewizji. Ale oprócz historii, które widział cały świat, jest całe mnóstwo istotnych wydarzeń, które zostały zapomniane. Będą mogły zostać ujawnione dzięki relacjom astronautów i inżynierów NASA.

Jarocin. Po co wolność
„Jarocin. Po co wolność” to zamknięta w obrazach i dźwiękach ponadczterdziestoletnia historia Festiwalu w Jarocinie. Przeplatana jest tekstami piosenek i niezwykłymi opowieściami bohaterów, którzy byli, widzieli i doświadczyli. Czarno-białe archiwalne i nieznane obrazy na taśmie 16mm oraz amatorskie nagrania, które w niesamowity sposób uchwyciły chwilę, ogląda się jak odległy sen, lekko zamazane wspomnienie, żywe w pamięci współczesnego świata. To niemalże klasyczny muzyczny dokument pokazujący historię i fenomen Jarocina. Przy tej okazji mamy okazję obserwować zmiany, jakie zaszły w świecie muzyki i jej fanów.
Premiera w sobotę 21 lipca o godz. 21:00 

Dziura ozonowa
Ten dokument opowiada niezwykłą historię o tym, jak Ronald Reagan i Margaret Thatcher - najbardziej nieprawdopodobni eko-wojownicy w historii - ocalili planetę w latach 80. XX wieku. Bez ich działania dzisiejszy świat stanąłby w obliczu prawdziwego ekologicznego kryzysu. Z czego wynikało zagrożenie? Z olbrzymiej dziury w warstwie ozonowej. Wielu nie chciało wierzyć, że istnieje, mimo starań naukowców i lobbystów, starających się ostrzec świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem stwarzanym przez chemikalia, niszczące warstwę ozonową. W końcu udało im się przekonać światowych przywódców do podpisania międzynarodowego traktatu zakazującego stosowania freonów. Jest to jedna z najważniejszych historii ukazujących sukces w dziedzinie ochrony środowiska.
Premiera we wtorek 24 lipca o godz. 21:00 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Inteligentny kabel 5m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 5m - działa dobrze z...

269 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

550 zł Więcej...
reklama