reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Korea Północna: droga do pokoju” na National Geographic

dodano: 2018-06-12 11:42
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

„Korea Północna: droga do pokoju” na National Geographic Kiedy oczy całego świata zwrócone są w stronę Singapuru, gdzie przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkał się z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem, kanał National Geographic wyemituje niezwykły dokument „Korea Północna: droga do pokoju”. Pokaże on historię koreańskiej izolacji i wyjaśni, dlaczego doszło do tak ogromnych podziałów między Koreą Północną a resztą świata.

„Korea Północna: droga do pokoju” na National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Singapur, 12 czerwca 2018 roku. Niezależnie od efektów spotkania, ta data z pewnością zapisze się na kartach historii. Izolacja, sankcje, strach, program nuklearny – to słowa, którymi można by najkrócej opisać stosunki Korei Północnej ze światem. Na Ziemi nie ma drugiego tak zorganizowanego kraju, nie istnieje też państwo bardziej odizolowane od świata niż imperium dynastii Kimów. Jak udało się stworzyć tak hermetycznie zamknięty kraj, w którym przywódca posiada pełną kontrolę nad tym co myślą i wiedzą obywatele? Jak tak młodemu władcy jak Kim Dzong Un udało się stworzyć i utrzymać reżim? Co jest kluczem do jego „sukcesu”?
 

Kim Dzong Un to dobry gracz. Poftrafił zastraszyć cały region - mówi w dokumencie „Korea Północna: droga do pokoju”  była sekretarz stanu USA Madeleine Albright.

Oprócz niej usłyszymy również głos Billa Richardsona, byłego gubernatora stanu Nowy Meksyk i amerykańskiego wysłannika w Korei Północnej.

Napięcie w stosunkach międzynarodowych od lat podsyca program nuklearny i kolejne próby jądrowe, którymi Kim Dzong Un testuje cierpliwość międzynarodowej dyplomacji. Prowokacja to szczególnie istotne słowo w stosunkach koreańsko-amerykańskich. Od początku 2016 roku do września 2017, koreański przywódca przeprowadził trzy próby nuklearne oraz 30 testów rakiet krótkiego i dalekiego zasięgu. Kiedy do władzy w Stanach Zjednoczonych doszedł Donald Trump, koreańsko-amerykański konflikt przeszedł w inną fazę. Język dyplomacji stał się coraz bardziej ostry i bezwzględny. Groźby totalitarnego przywódcy zaczęły spotykać się ze zdecydowaną reakcją słowną, która z językiem dyplomacji zaczęła mieć już coraz mniej wspólnego. Czy przywódcy mają szansę wypracować porozumienie, które zmieni losy świata?
 

„Korea Północna: droga do pokoju” – premiera we wtorek 12 czerwca o godz. 21:00 na kanale National Geographic 

Powtórki w czwartek 14 czerwca o godz. 12:55, w piątek 15 czerwca o godz. 20:00, w nocy z soboty na niedzielę o północy oraz w niedzielę 18 czerwca o godz. 22:05

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

DJI Mavic Air Arctic White

3 599 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

159 zł Więcej...
reklama