reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polska - Litwa z dźwiękiem Dolby Atmos

dodano: 2018-06-12 16:23 | aktualizacja: 2018-06-12 19:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Robert Lewandowski Polsat Jak się okazało, testy dźwięku prowadzone w nocy przez Telewizję Polską na kanale TVP1 HD w MUX 3 nie były przypadkowe. Nadawca podjął bowiem decyzję o transmisji meczu towarzyskiego Polska - Litwa na żywo z dźwiękiem obiektowym Dolby Atmos. Dotyczy to wyłączenie naziemnej telewizji cyfrowej - nie dotyczy ani przekazu satelitarnego, ani żadnego innego.

Reprezentacja Polski piłka nożna Lewandowski Milik Glik Szczęsny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
We wtorek, 12 czerwca br. piłkarska reprezentacja Polski rozegra w Warszawie towarzyski mecz z Litwą, będący dla biało-czerwonych ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Rosji. Transmisja ze spotkania rozpocznie się o godz. 18:00 w TVP1 i TVP Sport. Mecz skomentują Maciej Iwański i Andrzej Strejlau.

Jak dowiedziała się redakcja satkurier.pl, do kanału TVP1 HD w MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej na czas meczu Polska - Litwa ścieżka dźwiękowa E-AC3 (PID Audio 104, oznaczona jako qaa) zostanie uzupełniona o dodatkowe dane audio Dolby Atmos.

Co istotne nie wpłynie to w żaden sposób na osoby, które nie są wyposażone w urządzenia z obsługą tej technologii - nadal jako główna ścieżka dostępny będzie dźwięk stereo, a ścieżka E-AC3 będzie możliwa do odbioru, jedynie pozbawiona dodatkowych możliwości Dolby Atmos (standard jest kompatybilny wstecz).

Dolby Atmos to najnowsza technologia dźwięku przestrzennego od Dolby Laboratories, wprowadzona w 2012 roku i wykorzystywana głównie przez kina.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami redakcyjnego odbioru testów dźwięku Dolby Atmos w TVP.

Aktualizacja
Do emisji ścieżki E-AC3 dołączono dane Dolby Atmos momentalnie przy wejściu na stadion ok. 17:55, podniesiono przepływność do 384 kbit/s jak podczas testów.

Czytelników ze sprzętem wspierającym Dolby Atmos, szczególnie z zestawami 5.1.4, zachęcamy do dzielenia się opiniami w komentarzach.

Aktualizacja
Całość meczu wyemitowano bez problemów, dźwięk Dolby Atmos wyłączono o godz. 19:52.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter Extender HDMI Megasat Mini do 15m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Mini firmy Megasat do bezprzewodowej transmisji sygnału...

490 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...
reklama