reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-09-19 - 2020-09-20 - 2020-09-21

Polska - Litwa z dźwiękiem Dolby Atmos

dodano: 2018-06-12 16:23 | aktualizacja: 2018-06-12 19:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Robert Lewandowski Polsat Jak się okazało, testy dźwięku prowadzone w nocy przez Telewizję Polską na kanale TVP1 HD w MUX 3 nie były przypadkowe. Nadawca podjął bowiem decyzję o transmisji meczu towarzyskiego Polska - Litwa na żywo z dźwiękiem obiektowym Dolby Atmos. Dotyczy to wyłączenie naziemnej telewizji cyfrowej - nie dotyczy ani przekazu satelitarnego, ani żadnego innego.

Reprezentacja Polski piłka nożna Lewandowski Milik Glik Szczęsny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
We wtorek, 12 czerwca br. piłkarska reprezentacja Polski rozegra w Warszawie towarzyski mecz z Litwą, będący dla biało-czerwonych ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Rosji. Transmisja ze spotkania rozpocznie się o godz. 18:00 w TVP1 i TVP Sport. Mecz skomentują Maciej Iwański i Andrzej Strejlau.

Jak dowiedziała się redakcja satkurier.pl, do kanału TVP1 HD w MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej na czas meczu Polska - Litwa ścieżka dźwiękowa E-AC3 (PID Audio 104, oznaczona jako qaa) zostanie uzupełniona o dodatkowe dane audio Dolby Atmos.

Co istotne nie wpłynie to w żaden sposób na osoby, które nie są wyposażone w urządzenia z obsługą tej technologii - nadal jako główna ścieżka dostępny będzie dźwięk stereo, a ścieżka E-AC3 będzie możliwa do odbioru, jedynie pozbawiona dodatkowych możliwości Dolby Atmos (standard jest kompatybilny wstecz).

Dolby Atmos to najnowsza technologia dźwięku przestrzennego od Dolby Laboratories, wprowadzona w 2012 roku i wykorzystywana głównie przez kina.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami redakcyjnego odbioru testów dźwięku Dolby Atmos w TVP.

Aktualizacja
Do emisji ścieżki E-AC3 dołączono dane Dolby Atmos momentalnie przy wejściu na stadion ok. 17:55, podniesiono przepływność do 384 kbit/s jak podczas testów.

Czytelników ze sprzętem wspierającym Dolby Atmos, szczególnie z zestawami 5.1.4, zachęcamy do dzielenia się opiniami w komentarzach.

Aktualizacja
Całość meczu wyemitowano bez problemów, dźwięk Dolby Atmos wyłączono o godz. 19:52.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 10 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM od...

529 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...
reklama