reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Jak zdobywano Dziki Zachód” w lipcu na History

dodano: 2018-06-12 17:33
autor: Jan Borejko | źródło: History

Jak zdobywano Dziki Zachód History W tym miesiącu kanał History i H2 przygotował dla swoich widzów szereg premier. Od 7 lipca History pokaże unikalny cykl 4 filmów dokumentalnych produkcji Leonarda DiCaprio pt. „Jak zdobywano Dziki Zachód”. Wszystkich tych których ciekawi lotnictwo zapraszamy na nowy program „Samoloty na złom” w którym pokażemy co dzieje się z maszynami które nie nadają się już do latania. Widzów H2 zapraszamy na podróż w poszukiwaniu zaginionej cywilizacji w każdy czwartek o 21:00 z programem „Na tropie gigantów”. 

Jak zdobywano Dziki Zachód History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zdobywano Dziki Zachód
„Jak zdobywano Dziki Zachód”, którego producentem jest Leonardo DiCaprio to fabularyzowany cykl dokumentalny opowiadający o eksploracji i podboju kontynentu północnoamerykańskiego. Cykl skupia się na kluczowym okresie dla historii Ameryki - pierwszych 75 latach od wywalczenia niepodległości przez kolonie do wybuchu wojny secesyjnej. Przypomina sylwetki tak legendarnych bohaterów jak Daniel Boone, Lewis i Clark, Tecumseh, Andrew Jackson, Davy Crocket, Jim Bowie i Kit Carson. Poszczególne historie przeplatają się ze sobą, a w tle pojawiają się inne historyczne postaci: Waszyngton, Hamilton, Lincoln. Narrację w każdym odcinku snuje osoba, której jest on przede wszystkim poświęcony. Na cykl składają się materiały archiwalne oraz zrealizowane nowatorską metodą dokumentalną, która łączy zdjęcia z dronów, z ręki i kamer sportowych, co pozwala uzyskać wyjątkowy autentyzm obrazu.
Od 7 lipca, w soboty o 21:00 w History

Amerykańscy zbieracze
Serial “Amerykańscy zbieracze” opowiada o podróży profesjonalnych „zbieraczy” Mike'a Wolfe'a, właściciela firmy Antique Archeology i jego partnera biznesowego Franka Fritza po amerykańskich miasteczkach i mało uczęszczanych drogach w poszukiwaniu przedmiotów wartościowych dla kolekcjonerów.
Od 9 lipca, od poniedziałku do piątku o 20:00 w History
 

Samoloty na złom
Zastanawialiście się kiedykolwiek, co się dzieje ze starymi samolotami, które nie nadają się już do latania? Odwiedźmy niezwykłe miejsce, o którego istnieniu słyszało niewielu. W ekstremalnym upale, pod gołym niebem i pośród toksycznych chemikaliów zespół twardzieli demontuje wyeksploatowane maszyny, które kiedyś były chlubą linii lotniczych z całego świata. Na suchych wyżynach Kalifornii rozciąga się pustkowie, na którym umierają samoloty. Sześciu doświadczonych operatorów przy użyciu specjalistycznych maszyn pracuje na betonowej płycie o grubości dwóch metrów i powierzchni boiska piłkarskiego, rozbierając stare samoloty do czystego metalu i odzyskując w ten sposób co roku ponad pół miliona kilogramów aluminium. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, dlatego też każdy zaczyna się od sporządzenia planu rozbiórki.
Od 17 lipca, we wtorki o 21:00 w History

Na tropie gigantów
Kilka lat temu dwaj ciężko pracujący kamieniarze Bill i Jim Vieira natknęli się w lasach Massachusetts na coś, co miało na zawsze odmienić ich życie – i być może zmieni dzieje ludzkości. Bracia Vieira odkryli kompleks zaawansowanych kamiennych budowli i tuneli, które mogą być pozostałością po zaginionej cywilizacji nigdy niewspominanej w podręcznikach historii. Dalsze badania przyniosły jeszcze bardziej niesamowite odkrycie: tę nieznaną cywilizację stworzyła rasa olbrzymich humanoidów, którzy kiedyś zamieszkiwali Amerykę Północną. W „Na tropie gigantów” wraz z braćmi Vieira odwiedzamy sekretne komory, podziemne tunele i tajemnicze kurhany, poszukując choć jednej kości, jednego włosa czy fragmentu DNA, który by pozwolił wyjaśnić ten zagadkowy rozdział w historii Ameryki.
W czwartki o 21:00 w H2
 

Najwięksi tyrani historii
Adolf Eichmann żałował, że nie udało mu się zabić więcej Żydów. Czyngis-chan zamordował więcej ludzi niż Hitler i Stalin razem wzięci. Pol pot manipulował dziećmi, by zrobić z nich bezwzględnych morderców a Iwan Groźny gwałcił kobiety i rzucał je niedźwiedziom na pożarcie. Program „Najwięksi tyrani historii” ukaże okrucieństwo najbardziej znienawidzonych tyranów w historii.
W poniedziałek, 2 lipca o 21:00 w H2

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...
reklama