reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Jak zdobywano Dziki Zachód” w lipcu na History

dodano: 2018-06-12 17:33
autor: Jan Borejko | źródło: History

Jak zdobywano Dziki Zachód History W tym miesiącu kanał History i H2 przygotował dla swoich widzów szereg premier. Od 7 lipca History pokaże unikalny cykl 4 filmów dokumentalnych produkcji Leonarda DiCaprio pt. „Jak zdobywano Dziki Zachód”. Wszystkich tych których ciekawi lotnictwo zapraszamy na nowy program „Samoloty na złom” w którym pokażemy co dzieje się z maszynami które nie nadają się już do latania. Widzów H2 zapraszamy na podróż w poszukiwaniu zaginionej cywilizacji w każdy czwartek o 21:00 z programem „Na tropie gigantów”. 

Jak zdobywano Dziki Zachód History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zdobywano Dziki Zachód
„Jak zdobywano Dziki Zachód”, którego producentem jest Leonardo DiCaprio to fabularyzowany cykl dokumentalny opowiadający o eksploracji i podboju kontynentu północnoamerykańskiego. Cykl skupia się na kluczowym okresie dla historii Ameryki - pierwszych 75 latach od wywalczenia niepodległości przez kolonie do wybuchu wojny secesyjnej. Przypomina sylwetki tak legendarnych bohaterów jak Daniel Boone, Lewis i Clark, Tecumseh, Andrew Jackson, Davy Crocket, Jim Bowie i Kit Carson. Poszczególne historie przeplatają się ze sobą, a w tle pojawiają się inne historyczne postaci: Waszyngton, Hamilton, Lincoln. Narrację w każdym odcinku snuje osoba, której jest on przede wszystkim poświęcony. Na cykl składają się materiały archiwalne oraz zrealizowane nowatorską metodą dokumentalną, która łączy zdjęcia z dronów, z ręki i kamer sportowych, co pozwala uzyskać wyjątkowy autentyzm obrazu.
Od 7 lipca, w soboty o 21:00 w History

Amerykańscy zbieracze
Serial “Amerykańscy zbieracze” opowiada o podróży profesjonalnych „zbieraczy” Mike'a Wolfe'a, właściciela firmy Antique Archeology i jego partnera biznesowego Franka Fritza po amerykańskich miasteczkach i mało uczęszczanych drogach w poszukiwaniu przedmiotów wartościowych dla kolekcjonerów.
Od 9 lipca, od poniedziałku do piątku o 20:00 w History
 

Samoloty na złom
Zastanawialiście się kiedykolwiek, co się dzieje ze starymi samolotami, które nie nadają się już do latania? Odwiedźmy niezwykłe miejsce, o którego istnieniu słyszało niewielu. W ekstremalnym upale, pod gołym niebem i pośród toksycznych chemikaliów zespół twardzieli demontuje wyeksploatowane maszyny, które kiedyś były chlubą linii lotniczych z całego świata. Na suchych wyżynach Kalifornii rozciąga się pustkowie, na którym umierają samoloty. Sześciu doświadczonych operatorów przy użyciu specjalistycznych maszyn pracuje na betonowej płycie o grubości dwóch metrów i powierzchni boiska piłkarskiego, rozbierając stare samoloty do czystego metalu i odzyskując w ten sposób co roku ponad pół miliona kilogramów aluminium. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, dlatego też każdy zaczyna się od sporządzenia planu rozbiórki.
Od 17 lipca, we wtorki o 21:00 w History

Na tropie gigantów
Kilka lat temu dwaj ciężko pracujący kamieniarze Bill i Jim Vieira natknęli się w lasach Massachusetts na coś, co miało na zawsze odmienić ich życie – i być może zmieni dzieje ludzkości. Bracia Vieira odkryli kompleks zaawansowanych kamiennych budowli i tuneli, które mogą być pozostałością po zaginionej cywilizacji nigdy niewspominanej w podręcznikach historii. Dalsze badania przyniosły jeszcze bardziej niesamowite odkrycie: tę nieznaną cywilizację stworzyła rasa olbrzymich humanoidów, którzy kiedyś zamieszkiwali Amerykę Północną. W „Na tropie gigantów” wraz z braćmi Vieira odwiedzamy sekretne komory, podziemne tunele i tajemnicze kurhany, poszukując choć jednej kości, jednego włosa czy fragmentu DNA, który by pozwolił wyjaśnić ten zagadkowy rozdział w historii Ameryki.
W czwartki o 21:00 w H2
 

Najwięksi tyrani historii
Adolf Eichmann żałował, że nie udało mu się zabić więcej Żydów. Czyngis-chan zamordował więcej ludzi niż Hitler i Stalin razem wzięci. Pol pot manipulował dziećmi, by zrobić z nich bezwzględnych morderców a Iwan Groźny gwałcił kobiety i rzucał je niedźwiedziom na pożarcie. Program „Najwięksi tyrani historii” ukaże okrucieństwo najbardziej znienawidzonych tyranów w historii.
W poniedziałek, 2 lipca o 21:00 w H2

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter SCR Unicable AnkaSat ANK 3 Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy marki AnkaSat...

149 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Pozycjoner Moteck V-Box II DiSEqC1.2

Tajwański pozycjoner DiSEqC1.2 marki Moteck V-Box II do sterowania siłownikiem...

240 zł Więcej...
reklama