reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tydzień z rekinami” w lipcu na Nat Geo Wild

dodano: 2018-06-13 15:50
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

Tydzień z rekinami rekin Nat Geo Wild National Geographic W lipcu na kanale Nat Geo Wild czekają nas same zapierające dech wyprawy. W bajkowym otoczeniu zejdziemy do morskich głębin, by znaleźć się w samym centrum… polowania rekinów. Podczas „Tygodnia z rekinami” wielokrotnie serce zabije mocniej, bo poznamy największe i najbardziej drapieżne okazy, stając z nimi niemal oko w oko. Odwiedzimy także „Meksyk nieodkryty” z jego zaskakującą fauną, a seria „Najpiękniejsze parki narodowe USA” przeniesie nas do świata prawdziwych cudów natury. Wakacje nie mogłyby zacząć się lepiej!

Tydzień z rekinami rekin Nat Geo Wild National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Blok programowy „Tydzień z rekinami”
Emisja codziennie od poniedziałku 16 lipca do piątku 20 lipca od godz. 18:00 
 

To prawdziwa pięciodniowa uczta dla miłośników rekinów. W ramach „Tygodnia z rekinami” wyemitowane zostaną dokumenty „Rekin kontra tuńczyk”, „700 rekinów”, „Rekiny rządzą!”, „Atak rekina”. Przeniosą one widzów kanału Nat Geo Wild w świat tych fascynujących, przerażających, ale jednocześnie i niezrozumianych drapieżców.
  • Rekin kontra tuńczyk
Zobacz zderzenie prawdziwych oceanicznych tytanów, które walczą na odległych, kryształowoniebieskich polach bitwy u wybrzeży Wyspy Wniebowstąpienia. Rekin ostronosy, żarłacz tygrysi i tuńczyk żółtopłetwy to drapieżniki, które znajdują się na samym szczycie łańcucha pokarmowego. Ich starcia są więc wyjątkowo spektakularne. Tuńczyk jest często szybszy, mocniejszy i większy od rekinów, ponieważ może osiągać wagę niemal 115 kg. Każdy rekin, który zechce zapolować na tę bestię, musi użyć brutalnej siły lub wyjątkowo inteligentnych zagrywek. Najlepiej, gdy obie te rzeczy idą w parze. Ale zdarza się, że do tej zaciekłej walki wkracza trzeci gracz i przeważa szalę zwycięstwa. Kto wygra w tym ciężkim i wyrównanym starciu?
Emisja w poniedziałek 16 lipca o godz. 18:00
 
  • 700 rekinów
Raz do roku na Polinezji Francuskiej odbywa się niesamowity spektakl. Jeden z gatunków strzępiela, zazwyczaj żyjącego w osobnych stadach samic i samców, spotyka się tu na tarło. Wykorzystują to żyjące w tych wodach rekiny, które urządzają polowanie w tej ogromnej ławicy ryb. Naukowcom udało się policzyć rekiny i okazało się, że grasuje ich tu aż 700. Ich polowanie to wydarzenie, które mrozi krew w żyłach. Wszystko dzieje się tak szybko, że nagrane pod wodą filmy trzeba oglądać w zwolnionym tempie, by zorientować się, jak przebiega cała akcja. Ekipa badaczy przez trzy lata przygotowywała się, by zbliżyć się do rekinów w nocy, kiedy są one najbardziej agresywne. Wykorzystując rewolucyjne technologie i podwodny sprzęt filmowy, ujawnimy strategie łowieckie i zachowania, które zmienią nasze spojrzenie na te przerażające drapieżniki.
Emisja we wtorek 17 lipca o godz. 18:00
  • Rekiny rządzą!
Ten ocean jest pełen gigantów. Skaliste, porozrywane przez wirujące prądy wybrzeże Afryki Południowej, gdzie woda jest mętna i bogata w pożywienie, to idealne warunki do życia dla największych rekinów. Lista mieszkańców jest imponująca: żarłacz biały, żarłacz tygrysi, żarłacz tępogłowy, tawrosz piaskowy i największy z nich - rekin wielorybi. To prawdziwe ikony w podwodnym świecie, a my mamy rzadką okazję poznać je wszystkie. Nat Geo Wild zabiera nas w błyskawiczną podróż po krainie wielkich rekinów. Jakie są ich strategie przetrwania? Dlaczego zamieszkały właśnie w tym miejscu i jak udało się im dorosnąć do tak wielkich rozmiarów?
Emisja w środę 18 lipca o godz. 18:00
 
  • Atak rekina
W ciągu ostatniego półwiecza zdecydowanie wzrosła liczba ataków rekinów - od wybrzeża Ameryki po egzotyczne plaże na całym świecie. Wiele z nich ma miejsce w nowych i zaskakujących lokalizacjach. Nat Geo Wild sprawdza te przypadki, aby dowiedzieć się, co wpływa na zachowania tych siejących postrach ryb.
Emisja od poniedziałku 16 lipca do środy 18 lipca o godz. 19:00, w czwartek 19 lipca i piątek 20 lipca o 18:00

Meksyk nieodkryty 
Premiery w niedziele od 29 lipca o godz. 18:00
 

Najpiękniejsze parki narodowe USA
Kompilacja „Najpiękniejsze Parki Narodowe USA” pozwoli widzom doświadczyć amerykańskich cudów natury jak nigdy przedtem. Od skał Half Dome w parku Yosemite po Wielki Kanion. Zobaczymy gejzery w Yellowstone, łańcuch Smoky Mountains w zachodnich Appalachach, mistyczne lasy na Półwyspie Olimpijskim, pustynię Sonora i Park Narodowy  Gates of The Arctic na Alasce.
Premiery w soboty od 7 lipca o godz. 18:00

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...
reklama