reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nie będzie zakazu Mundialu na Ukrainie

dodano: 2018-06-13 18:01
autor: RO | źródło: rbc.ua/unian.net

MŚ 2018 Rosja 2018 Rada Najwyższa Ukrainy nie włączyła do porządku obrad projektu uchwały zakazującej nadawania na Ukrainie piłkarskich mistrzostw świata, które rozpoczynają się w Rosji już 14 czerwca. Powodem była niewystarczająca liczba posłów głosujących za włączeniem projektu – tylko 142 wydało zgodę z 226 niezbędnych.

piłka nożna futbol bramka gol


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Projekt rezolucji o niedopuszczeniu transmisji na Ukrainie mistrzostw świata w piłce nożnej nie został uwzględniony w porządku dziennym, gdyż nie było wystarczającej liczby głosów. Najbliższy tydzień plenarny to piłka nożna

- napisała na Facebook'u deputowana narodu Olga Czerwakowa.


W maju br. do Rady Najwyższej Ukrainy trafił projekt ustawy, który miał zablokować transmisje MŚ 2018 na Ukrainie. Autorami projektu byli posłowie Partii Radykalnej i Samopomocy. W notce wyjaśniającej zawarli tezę: „Aktualnym i efektywnym narzędziem zapobiegnięcia popularyzacji na Ukrainie państwa-agresora jest zakaz transmisji oficjalnych przedsięwzięć w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018, które będą rozgrywane w Federacji Rosyjskiej”.

Oficjalnym nadawcą MŚ 2018 na Ukrainie jest grupa medialna Inter Media Group. Nadawca wyemituje wszystkie spotkania na swoich kanałach telewizyjnych Inter i NTN. Z uwagi na wymagania 2018 FIFA World Cup, przekaz satelitarny kanałów będzie zaszyfrowany w systemie BISS.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...
reklama