reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Smartfony do wykrywania piractwa tv w barach

dodano: 2018-06-11 22:56 | aktualizacja: 2018-06-15 16:59
autor: HP | źródło: eldiario.es

Hiszpania Miliony telefonów komórkowych kibiców są wykorzystywane przez hiszpańską LaLiga do szpiegowania barów i innych przestrzeni publicznych, aby odkryć, czy pokazywane sygnały telewizyjne z meczami nie są pirackie.

La Liga Santander Eleven Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
LaLiga używa swojej aplikacji - która ma obecnie ponad 10 mln pobrań - do uzyskiwania dostępu do mikrofonów telefonu komórkowego podczas transmisji na żywo w piłce nożnej w celu wykrycia ewentualnej transmisji pirackiej. Aplikacja ma zintegrowaną usługę geolokalizacji, dzięki której dokładnie wiadomo, gdzie są użytkownicy. Pytanie czy to zgodne z RODO w Unii Europejskiej?

Tak, bo kibice piłkarscy w Hiszpanii, którzy pobierają aplikację, umożliwiają LaLiga uzyskanie dostępu do smartfonu po wyrażeniu zgody na warunki podczas procesu instalacji.

W komunikacie prasowym LaLiga powiedział, że „dźwięk (przez mikrofon) automatycznie staje się sygnałem, binarnym kodem", który wykrywa piractwo. Aplikacja jest używana tylko w Hiszpanii i jest szczególnie wykorzystywana przeciwko piractwu w miejscach publicznych.

LaLiga szacuje, że straty z powodu piractwa - pokazywania transmisji meczów w miejscach publicznych w samej Hiszpanii wynosi 150 mln euro rocznie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO White

Vu+ ZERO - najnowszy model marki Vu+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama