reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-02-26 - 2020-02-27 - 2020-02-28

Co FIFA zrobi BeoutQ piracko nadającej MŚ?

dodano: 2018-06-18 12:04 | aktualizacja: 2018-06-18 13:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CAF/www.aljazeera.com

BeoutQ_logo_FB_360px.jpg FIFA - światowy organ zarządzający piłką nożną i jego afrykański odpowiednik (CAF) ostrzegli piracki kanał BeoutQ z Arabii Saudyjskiej przed nielegalnym pokazywaniem transmisji z Mistrzostw Świata w Rosji oraz innych międzynarodowych meczów. Pisaliśmy o pirackiej BeoutQ (tu i tu) w kontekście rywalizacji saudyjskiej stacji BeoutQ z BeIN Sports z Kataru. To pokłosie konfliktu między kilkoma krajami arabskimi z Katarem.

BeoutQ_pasek_info_760px-info.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
FIFA i CAF potępiają piractwo BeoutQ podczas meczu otwarcia MŚ w Rosji.

FIFA stwierdziła, że ​​ma świadomość, że BeoutQ nielegalnie pokazywał mecz otwarcia Mistrzostw Świata, które rozpoczęły się w czwartek 14 czerwca w Rosji.

Katarska firma beIN Media uzyskała od FIFA wyłączne prawa medialne do transmisji meczów Mistrzostw Świata, a także ma prawa do innych wydarzeń piłkarskich na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

BeoutQ to 10 kanałów BeoutQ Sports w jakości HD nadawanych na Bliski Wschód i Afrykę Płn. przez operatora satelitarnego Arabsat - rzekomo jest emitowany na satelitę Badr 4 - 26°E (11,919 GHz, pol. H w HEVC) z terenu Arabii Saudyjskiej.

BeIN Media Group, katarska sieć sportowa, która posiada prawa do Mistrzostw Świata, twierdzi, że BeoutQ normalnie kradnie sygnał i nadaje go jako swój własny. Kanał sportowy Kataru umieścił w swoich transmisjach pasek pokazujący oświadczenie FIFA, aby podnieść świadomość wśród klientów BeoutQ, że oglądają skradzioną wersję sygnału BeIN.

Jednak zrzuty ekranowe na Twitterze pokazują, że BeoutQ umieszcza swój własny pasek informacji nad paskiem beIN, aby ukryć oświadczenie FIFA.

- FIFA bardzo poważnie podchodzi do naruszenia własności intelektualnej i bada wszelkie możliwości zaprzestania naruszania jej praw, w tym w odniesieniu do działań przeciwko legalnym organizacjom, które wspierają takie nielegalne działania. Zaprzeczamy, aby BeoutQ otrzymał jakiekolwiek prawa od FIFA do transmisji któregokolwiek z wydarzeń FIFA  - tak wypowiedziano się w oświadczeniu.


Confédération Africaine de Football (CAF) przypomniała pirackiej stacji BeoutQ, że „posiada na zasadzie wyłączności wszystkie prawa odnoszące się do jej zawodów, w tym wszystkie powiązane mecze i wszelkie powiązane oficjalne wydarzenia, bez żadnych ograniczeń co do treści, czasu, miejsca i prawo."

CAF podkreślił, że udzielił wyłącznej licencji beIN Media Group na transmisję głównych zawodów CAF, w tym Pucharu Afryki Narodów, CAF Champions League, CAF Confederation Cup, CAF Super Cup i Women Africa Cup of Nations.

Podkreślono, że licencja beIN Media obejmuje następujące kraje:

Algierię, Bahrajn, Czad, Dżibuti, Egipt, Iran, Irak, Jordanię, Kuwejt, Liban, Erytreę, Libię, Mauretanię, Maroko, Oman, Palestynę, Katar, Arabię ​​Saudyjską, Somalię, Sudan Południowy, Sudan, Syria, Tunezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Jemen.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama