reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały TVP wracają do usługi WP Pilot

dodano: 2018-06-18 18:09 | aktualizacja: 2018-06-19 00:06
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: WP Pilot/czytelnicy

WP Pilot Jak redakcji satkurier.pl donoszą czytelnicy - do oferty usługi WP Pilot powróciły kanały TVP1 i TVP2. Ale w okrojonej formie - choć przekaz jest w wysokiej rozdzielczości, to z zastrzeżeniem, że nie będą retransmitowane zarówno mecze Mistrzostw Świata w piłce nożnej jak i programy poświęcone temu wydarzeniu. Przynajmniej na razie.

WP Pilot
WP Pilot powrót TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że kanały TVP1, TVP2 i TVP3 Warszawa zniknęły z usługi WP Pilot 18 maja. Wcześniej WP Holding, odpowiadający za usługę WP Pilot retransmitował te stacje na bazie obowiązku must carry - must offer zawartego w ustawie o radiofonii i telewizji. Takie stanowisko przedstawiła KRRiT we wrześniu 2015 roku, kiedy to nakazała TVP udostępnić Netwizor sp. z o.o. (ówczesnemu właścicielowi usługi Videostar, którą przejął WP) programy TVP1, TVP2 i TVP Regionalnej.

W ostatnim okresie z taką interpretacją zasady must carry nie zgodził się Jacek Kurski, prezes TVP, zwracając uwagę iż nadawca publiczny ponosi koszta praw do transmisji, produkcji i zakupów programowych, a emisja w takiej formie w sieci przy utrzymaniu zasady, że operatorzy w sieci kanały muszą udostępniać i nadawcy nie mogą od nich żądać opłat - nie jest możliwa do przełożenia na jakiekolwiek zyski.

W związku z tym operator usługi WP Pilot zadecydował, aby podjąć negocjacje z TVP i jak wyjaśniono w komunikacie z 18 majaw geście dobrej woli zdecydował się wyłączyć stacje TVP ze swojej usługi do 16 lipca, na czas planowanych negocjacji, w wyniku których strony będą poszukiwały nowej formuły porozumienia na warunkach komercyjnych.

Negocjacje nadal trwają, ale powrót TVP1 i TVP2 do oferty WP Pilot może sugerować, że rozmowy trwają i przynoszą pewne efekty.

Jednakże osoby chcące oglądać spotkania trwającego Mundialu w Rosji nadal muszą korzystać z innych źródeł, bo jak informuje na swojej stronie WP Pilot: w związku z negocjacjami z TVP, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej i audycje dotyczące mistrzostw są czasowo niedostępne.

Nie zaobserwowano dostępności stacji TVP3 Warszawa - kanał ten też wyłączono w połowie maja.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...