reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Spektrum Home w wersji lokalnej na rynek czeski i słowacki

dodano: 2018-06-18 11:22
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: parabola.cz

Spektrum Home Nadawca AMC Networks International - Central and Northern Europe uruchomił od poniedziałku 18 czerwca w Czechach i na Słowacji nowe, zlokalizowane wersje kanału Spektrum Home.

Spektrum Home


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sam kanał Spektrum Home nie jest nowością na tamtejszych rynkach, ale nowością jest start w pełni zlokalizowanych wersji - bez elementów graficznych i oprawy zawierającej treści w innych wersjach językowych.

Po AMC kanał Spektrum Home jest kolejnym od AMC Networks International, który zyskał w Czechach i na Słowacji zupełnie odrębne wersje. Nowy przekaz zastąpił wersję wielojęzyczną oferowaną od momentu startu kanału w 2005 roku. Dzięki zmianie czescy i słowaccy widzowie będą mogli oglądać w pełni zlokalizowane treści, z krótszymi przerwami pomiędzy poszczególnymi pozycjami programowymi.

Spektrum Home to kanał o charakterze poradnikowym poświęcony tematyce wnętrz i wyposażenia. Prezentowane są pomysły dla mieszkań, domów i ogrodów. Stacja jest skierowana do osób poszukujących inspiracji i pomysłów na różne rozwiązania w swoim najbliższym otoczeniu. Nie brakuje porad ekspertów jak dokonać poprawek i udoskonaleń samodzielnie, własnymi rękoma (DIY).

W okresie letnim Spektrum Home zaprezentuje szereg nowości, w tym oczekiwaną serię „Ogrody starożytnego Wschodu”. Entuzjaści majsterkowania mogą natomiast liczyć na kolejne odcinki popularnej serii „Wielkie plany”. Jesienią planowana jest emisja programu „Rodzinna farma”, który zabierze widzów w wyprawę na górską farmę w Walii, gdzie życia i walki z codziennymi niedogodnościami spróbują trzy rodziny.

Kanał Spektrum Home jest dostępny w ofercie czeskich i słowackich operatorów kablowych oraz satelitarnych. Stację mogą oglądać m.in. klienci usług DTH freeSAT, Nová Digi TV CZ, Magio Sat, Nová Digi TV SK, T-Mobile SAT TV i Flix TV.

W Polsce stacja nie jest dostępna, nadawca nie zdecydował się na jej wprowadzenie w momencie startu. W tej chwili byłoby to trudne z uwagi na mocną konkurencję ze strony kanału HGTV.

Ale jeśli ktoś byłby zainteresowany, aby podejrzeć zawartość i ofertę Spektrum Home, to chwilowo jest taka możliwość. Od połowy maja stacja w wersji węgierskiej jest emitowana bez szyfrowania z satelity Thor 5 (0,8°W) z paczki Digi TV. Przekaz zgłasza się wprawdzie z kompletem systemów CA, ale są nieaktywne i kanał można oglądać bez żadnej karty.
 
Tymczasowo nieszyfrowana emisja węgierskiej wersji Spektrum Home z 0,8°W
Tymczasowo nieszyfrowana emisja węgierskiej wersji Spektrum Home z 0,8°W

Parametry techniczne węgierskiej wersji Spektrum Home - tymczasowo FTA:
Thor 5 (0,8°W)
tp. C4 (11,785 GHz, pol. H, SR: 28000, FEC: 7/8; DVB-S/QPSK)

ID: Spektrum Home
PID V: 629 (MPEG-2/SD)
PID A: 862 (hun)
PID PCR: 629
SID: 2935
PID PMT: 3080
Provider: DigiTV
Kodowanie: tymczasowo FTA (zgłaszają się nieaktywne: Conax, CryptoWorks/Irdeto, Nagra MA)

Źródło: parabola.cz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama