reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Jakucku naziemna telewizja będzie z satelity

dodano: 2018-06-20 19:16
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Telekarta Rosyjska grupa firm Orion podpisała umowę z oddziałem Ministerstwa Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Republice Sacha (Jakucja), aby zapewnić mieszkańcom nie odbierającym telewizję naziemną dostęp do kanałów satelitarnych. Jakucja jest położona w Dalekowschodnim Okręgu Federalnym, geograficznie stanowiącą wschodnią część Syberii.

Orion Telekarta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z umową, operator ma bezpłatnie przyłączyć obecnych i potencjalnych użytkowników do pakietu socjalnego platformy satelitarnej Telekarta, obejmującego 20 obowiązkowych kanałów telewizyjnych. Pakiet jest dodatkowo rozszerzony o 15 stacji regionalnych i ogólnodostępnych.

Umowa obu stron została podpisana na okres jednego roku z możliwością przedłużenia.

Mieszkańcy, którzy nie posiadają sprzętu, ale są objęci programem, otrzymają specjalne warunki ich nabycia, montażu i ustawienia na odbiór platformy Telekarta. Operator Orion musi zapewnić regularne funkcjonowanie punktów sprzedaży w Jakucku podczas całego okresu obowiązywania umowy, w którym będzie sprzedawał sprzęt po obniżonej cenie. Szacuje się, że koszt wyniesie około 4 tys. rubli (ok. 235 zł).

Firma nie wyklucza udziału w podobnych projektach dla innych regionów Rosji. Szczegóły komercyjnej współpracy nie zostały bliżej skomentowane.

W ostatnim tygodniu zastępca ministra rozwoju cyfrowego Aleksiej Wolin powiedział, że w miejscowościach nie objętych naziemną telewizją cyfrową, nadawanie obowiązkowych kanałów telewizyjnych będzie przeprowadzane we współpracy operatorów satelitarnych NTV-Plus i Trikolor TV.

Usługi Orion dla mieszkańców Republiki Sacha są realizowane z satelity Express-AM5 (140°E).

Źródło: telesputnik.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quad Triax TQD 007

Najnowszy konwerter Triax TQD 007 Low Noise 0,3dB - kompatybilny...

99 zł Więcej...

Konwerter SCR GT-Sat GT-S3DCSS24 + 3 SAT Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - cyfrowy konwerter hybrydowy - LNB...

399 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388 Dongle do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału HDTV np....

730 zł Więcej...
reklama