reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kary za nielegalne transmisje MŚ 2018 w Hongkongu

dodano: 2018-06-26 19:33
autor: MMT | źródło: telesputnik.ru

piractwo_streaming_360px.jpg Hongkoński Urząd Celny w ramach operacji przeciwko rozpowszechnianiu pirackich treści zatrzymał nielegalną transmisję meczów piłkarskich Mistrzostw Świata 2018 na platformie streamingowej. Podczas swoich czynności funkcjonariusze celni aresztowali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 60 lat, u których zarekwirowali sprzęt komputerowy o wartości około 2190 euro.

czaszka piractwo europa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dwójka ujętych przeprowadzała transmisję online spotkania Brazylii z Kostaryką i przekazywała bezpłatnie na żywo dla kanału Viu TV, znajdującego się w składzie holdingu telekomunikacyjnego PCCW razem z serwisem Now TV.

Później aresztowani zostali zwolnieni za kaucją w oczekiwaniu na dalsze śledztwo.

Urząd Celny w Hongkongu oświadczył, że zamierza nadal ściśle współpracować z właścicielami praw autorskich do transmisji telewizyjnych, a osoby łamiące prawo będą ścigane na mocy prawa karnego lub cywilnego.

Zgodnie z hongkońskim prawem, za przestępstwa w zakresie naruszenia praw autorskich (w tym otrzymania zapłaty za świadczenie treści pirackich lub oddanie w dzierżawę urządzeń) może być przyznana grzywna do 500 tys. hongkońskich dolarów i kara więzienia do 4 lat.

Tymczasem serwis Broadbandtvnews pisze, że w Hongkongu prawie co czwarty konsument treści telewizyjnych (24%) korzysta z odbiornika, który może być wykorzystywany do odtwarzania pirackich programów. Chodzi o odbiorniki z podłączeniem do nielegalnych treści (ISD), pozwalające na dostęp do setek tysięcy pirackich kanałów telewizyjnych i wideo na żądanie (VoD), zwykle po jednorazowej opłacie za oglądanie. W szczególności urządzenia BossTV (9% użytkowników), Ubox (7%), EVPad (6%), Lingcod (5%) i Magic Box (4%) mogą posiadać aplikacje, które zapewniają dostęp plug-and-play (podłącz i używaj) do treści pirackich.

Ponad 350 urządzeń ISD było niedawno skonfiskowanych podczas operacji egzekwowania przepisów celnych, w rezultacie których aresztowano czterech właścicieli sklepów i czterech sprzedawców. Wszyscy zostali oskarżeni o naruszenie praw autorskich.

Źródło: telesputnik.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO White

Vu+ ZERO - najnowszy model marki Vu+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1 390 zł Więcej...
reklama