reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Litwa wzywa UE do blokowania rosyjskich kanałów

dodano: 2018-06-26 20:17
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Stop Szef MSZ Republiki Litewskiej Linas Linkeviczius wezwał Unię Europejską do podjęcia niezbędnych środków w celu zapewnienia, aby kanały telewizyjne uczynić niedostępnymi dla europejskiego widza, które on uzna za propagandowe. Z takim oświadczeniem wystąpił na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów UE w Luksemburgu.

rosyjska telewizja Rosja TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Linkevicziusa niezbędne jest zamknięcie drogi niektórym propagandowym kanałom telewizyjnym Rosji, które nadają z niektórych krajów członkowskich UE z wykorzystaniem luk w podstawie prawa europejskiego.

W lutym Litwa zobowiązała retransmitujące firmy na 12 miesięcy do ograniczenia w nadawaniu kanału RTR Planeta. Według szefa litewskiej komisji radia i telewizji, regulator uznał, że wiele programów tej stacji zawierało treści akcentowane na podżeganie do nienawiści, narodowej niezgody i propagandy wojny.

Rosyjskie kanały telewizyjne na Litwie są dostępne tylko dla abonentów sieci kablowych i właścicieli anten satelitarnych.

Sieci kablowe na żądanie regulatora okresowo zawieszają retransmisję jednego lub innego kanału za wypowiedzi w programach dyskusyjnych, które są sprzeczne w wymogami prawa kraju. Niektórzy nadawcy, zarejestrowani w krajach UE, zdołali wcześniej zakwestionować żądania regulatora.

Źródło: telesputnik.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

120 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO White

Vu+ ZERO - najnowszy model marki Vu+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...
reklama