reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Masowy demontaż anten w regionach Turkmenistanu

dodano: 2018-07-03 18:23
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/tengrinews.kz/telesputnik.ru

anteny Turkmenistan Władze Turkmenistanu znów rozwinęły działania zmierzające do wyeliminowania anten satelitarnych założonych przez obywateli na własny koszt. Według korespondentów, tym razem anteny są zdejmowane masowo na obszarach wiejskich. Przedstawiciele władz lokalnych prowadzą z ludnością rozmowy wyjaśniające o ponownym niezakładaniu anten.

anteny Turkmenistan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W zeszłym tygodniu w sobotę administracja wilajetu daszoguskiego (jednego z pięciu regionów Turkmenistanu – red.) i powiatów przeprowadziła spotkania z udziałem przedstawicieli instytucji publicznych, w tym szkół, przedszkoli, szpitali i innych placówek medycznych, żądając od nich zapewnienia odmowy osobom przebywającym możliwości oglądania zagranicznych kanałów telewizyjnych za pośrednictwem satelity, a także wyeliminowania anten już zainstalowanych

- powiedział jeden z dziennikarzy w dniu 28 czerwca.

Wcześniej likwidacja anten satelitarnych z budynków mieszkalnych była prowadzona głównie w stolicy i dużych miastach.

Lokalni obserwatorzy wiążą ponowne podjęcie przez władze Turkmenistanu działań mających na celu wyeliminowanie anten satelitarnych tym, aby skuteczniej izolować informacje o ludności kraju. Według źródeł, mieszkańcy kraju oglądają głównie rosyjską i turecką telewizję, a wśród mieszkańców przygranicznych regionów popularna jest uzbecka, kazachska i azerbejdżańska telewizja.

W Turkmenistanie działa 7 kanałów telewizyjnych i 4 stacje radiowe, które są zarządzane przez Państwowy komitet ds. telewizji, radiofonii i kinematografii.

Źródło: tele-satinfo.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...
reklama