reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Portugalia: Pasmo 700 MHz na usługi 5G

dodano: 2018-07-04 15:16 | aktualizacja: 2018-07-04 15:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

Portugalia flaga Wprowadzenie w Portugalii usług telefonii komórkowej piątej generacji 5G doprowadzi do zmian w paśmie częstotliwości wykorzystywanym obecnie przez naziemną telewizję cyfrową. Proces rozpocznie się w czwartym kwartale 2019 roku.

Smartfon


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Portugalski regulator medialny ANACOM przedstawił harmonogram dotyczący uwolnienia pasma częstotliwości 700 MHz, które nie będzie dłużej wykorzystywane na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej, a przez sieci komórkowe 5G.

Według regulatora, uwolnienie pasma obecnie używanego przez naziemną telewizję cyfrową powinno zostać zakończone do 30 czerwca 2020 roku. Po tej dacie wszystkie transmisje telewizyjne będą wykorzystywać zakres częstotliwości od 470 do 694 MHz.

Regulator przewiduje przyjęcie najprostszego scenariusza migracji, utrzymując obecną technologię transmisji bez potrzeby jakiegokolwiek okresu równoległej emisji. Dla widzów nie będzie żadnych dodatkowych kosztów, ponieważ ani nowe anteny, ani odbiorniki nie będą wymagane.

Częstotliwości wykorzystywane obecnie w Portugalii przez naziemną telewizję cyfrową zostaną w przyszłości przydzielone na usługi łączności komórkowej, w tym M2M i IoT (Internet rzeczy).

ANACOM zwrócił uwagę, że zmiana częstotliwości nie wpłynie na plany uruchomienia dwóch dodatkowych niekodowanych kanałów telewizyjnych obok sześciu już istniejących (RTP 1, RTP 2, SIC, TVI, RTP 3 oraz RTP Memória).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap Plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie z HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości...

499 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z podwójną głowicą FBC DVB-S2X...

950 zł Więcej...
reklama