reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RT France źle pokazało wydarzenia w Syrii

dodano: 2018-07-04 19:28
autor: RO | źródło: cableman.ru

RT Francuski regulator medialny Conseil supérieur de l'audiovisuel (CSA) wydał ostrzeżenie dla rosyjskiej telewizji RT France za relacjonowanie tematu o Syrii. Jak wyjaśnił, powodem był brak rzetelności, dokładności informacji, a także nieobecność różnych punktów widzenia w programie telewizyjnym z 13 kwietnia 2018 roku. Ostrzeżenie nie pociąga za sobą żadnych sankcji.

RT France


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oświadczenie zostało przygotowane przez resort po dochodzeniu, które wykazało, że w wątku „Imitacja atak” zakwestionowano realność dokonania ataków z użyciem broni chemicznej we Wschodniej Gucie, a także twierdzono, że grupa Dżajsz al-Islam celowo inscenizowała efekty oddziaływania broni chemicznej na ludność.

Ustne tłumaczenie wypowiedzi syryjskiego świadka, zdaniem CSA, nie odpowiadało jego oświadczeniu skierowanym do kanału telewizyjnego. Eksperci uznali, że interpretacja wydarzeń nie była obiektywna i nie dostarczyła innych punktów widzenia tej kwestii.

Kanał RT France opublikował na swojej witrynie informację, że z powodu błędu technicznego na zeznania świadków wydarzeń w Syrii w programie z 13 kwietnia został nałożony nie odpowiadający oryginalnej interpretacji podkład dźwiękowy. Nadawca usunął błąd i kontynuował przedstawianie wszystkich punktów widzenia podczas informowania o konflikcie w Syrii.

Źródło: cableman.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel AnkaSat ANK SK-CU120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU120 -...

1,70 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...
reklama