reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Sport po mundialu w SD czy HD w DVB-T?

dodano: 2018-07-05 11:32 | aktualizacja: 2018-07-05 12:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sport.tvp.pl/satkurier.pl

Marek Szkolnikowski TVP Na stronie internetowej sport.tvp.pl opublikowano czwartą rozmowę z Markiem Szkolnikowskim, dyrektorem TVP Sport, z cyklu #zapytajszefatvpsport. Po raz kolejny pojawił się w niej temat dalszej obecności kanału TVP Sport w DVB-T. Wcześniej Szkolnikowski powiedział, że ma zapewnienie zarządu, iż po mundialu TVP Sport pozostanie kanałem otwartym. Teraz odnosi się do kwestii jakości stacji. Czy TVP Sport będzie w DVB-T dostępny w SD czy HD?

TVP Sport w DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy TVP Sport po mistrzostwach świata zostanie w SD na naziemnej telewizji cyfrowej?

Cały czas trwają rozmowy z EmiTelem na temat MUX 8, żądania są bardzo wygórowane i w tej chwili nie wiem, na jakim są etapie. Po mundialu TVP Sport na pewno zostanie na MUX, ale nie wiem, czy będzie w SD, czy w HD. Oczywiście mamy pełną świadomość, że sport musi być w HD, ale przypominam, że ci, którzy mieli TVP Sport w kablówkach i sieciach satelitarnych, nadal mają ten kanał w HD, więc to dotyczy tylko telewidzów naziemnej telewizji cyfrowej. Bardzo proszę o cierpliwość, bo walka o to, żeby TVP Sport w ogóle był w NTC trwała dwa lata, więc i tak zrobiliśmy krok do przodu. Lepiej mieć jeszcze przez jakiś czas TVP Sport w SD, niż znów w ogóle go nie mieć.

Przypomnijmy, że podniesienie jakości kanału TVP Sport w DVB-T do HD jest uzależnione od osiągnięcia porozumienia z EmiTelem w sprawie obecności TVP na MUX 8. Wówczas TVP mogłaby wprowadzić TVP Sport HD do ósmego multipleksu, bądź pozostawić TVP Sport w MUX 3, ale już w HD, przesuwając któryś z kanałów trzeciego multipleksu do MUX 8. 

Dyrektor TVP Sport skomentował również m.in. ewentualne plany zakupu praw sportowych do Copa America 2019 i wybranych meczów Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA.

Czy TVP planuje zakup Copa America 2019?

Nie wiem. Wszystko zależy od tego, jakie będą żądania finansowe. Nie jest to jakiś łakomy kąsek, o który będziemy się mocno bić, ale jeśli cena będzie adekwatna do wartości tych praw, to pewnie o nie wystąpimy.

Jakie są szanse, że jesienią zobaczymy w TVP Ligę Mistrzów i Ligę Europy?

Podjęliśmy wstępne rozmowy. Nie po to w zeszłym sezonie zainwestowaliśmy w Ligę Mistrzów, wypromowaliśmy ją w TVP1, żeby teraz o temacie zapomnieć. Tak jak wielokrotnie mówiłem – biznes lubi ciszę, ale zrobimy wszystko, by Liga Mistrzów pojawiła się w Telewizji Polskiej.

Zobacz cały wywiad z Markiem Szkolnikowskim, dyrektorem TVP Sport.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO White

Vu+ ZERO - najnowszy model marki Vu+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...
reklama