reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hispasat przyczyni się do rozwoju sieci LeoSat

dodano: 2018-07-10 10:43
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Hispasat

LeoSat LeoSat Enterprises, który buduje konstelację satelitów telekomunikacyjnych na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), zapewniających sieć o globalnym zasięgu, zawarł umowę z Hispasatem, hiszpańskim operatorem satelitarnym, by zainwestować w LeoSat. Tym samym Hispasat dołącza w tym projekcie do największego operatora satelitarnego w Azji, SKY Perfect JSAT.

LeoSat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Duże ilości danych napędzają zapotrzebowanie na nową infrastrukturę komunikacyjną. Ruch w globalnych sieciach wynosi już ponad 1 ZB, a według prognoz będzie rósł w tempie wykładniczym. Będzie to miało trwały wpływ na branżę komunikacyjną, z koniecznością inwestowania i wdrażania odpowiedniej infrastruktury, w szczególności w zakresie komunikacji satelitarnej, której rynek danych będzie rósł wraz z rozwojem rozwiązań LEO.
 

- Hispasat jest jednym z niewielu operatorów satelitarnych, którzy osiągnęli stały wzrost w ciągu ostatnich lat dzięki silnemu naciskowi na innowacyjność i inteligentne, długoterminowe inwestycje. Dzięki inwestycji w LeoSat, Hispasat znajduje doskonałe uzupełnienie dla swojej floty geostacjonarnej i rozszerza jej zakres w kierunku nowych branż, które będą definiować rynek danych w nadchodzących latach. Inwestycja w LeoSat podkreśla głębokie przekonanie o unikalnych cechach nowej architektury sieci LeoSat, aby zapewnić dalszy wzrost w przyszłości. Łącząc zaawansowane routery pokładowe z międzysatelitarnymi łączami laserowymi, LeoSat tworzy optyczną sieć szkieletową w przestrzeni kosmicznej, zapewniając niskie opóźnienia i szybkość na poziomie gigabita na sekundę - czytamy w komunikacie prasowym.

Unikalne cechy systemu LeoSat - globalny zasięg, niskie opóźnienia, szybkość i cyberbezpieczeństwo - sprzyjają wielu zastosowaniom, takim jak zapewnienie globalnej łączności satelitarnej 4G i 5G dla operatorów komórkowych, zapewnienie przepustowości wymaganej dla sektora energetycznego, morskiego lub finansowego, dostarczenie bezpiecznych sieci dla komunikacji rządowej i obronnej, zapewnienie krytycznego wsparcia dla komunikacji w sytuacjach awaryjnych oraz umożliwienie dostępu do Internetu i łączności dla odległych społeczności.

Wraz z dołączeniem Hispasat do SKY Perfect JSAT, obie firmy będą współpracować z LeoSat w celu przyspieszenia szeregu kluczowych działań, w tym wyboru dostawców sprzętu klienta i operacji naziemnych, a także dalszej optymalizacji platformy satelitarnej. Dzięki partnerstwu LeoSat będzie mógł korzystać zarówno z wiedzy technicznej, jak i prawnej tych dwóch dobrze znanych operatorów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1800AE

Epoksydowa antena offset 2,0m w wersji AE polskiej firmy Laminas....

2 900 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama