reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lokalni nadawcy na Ukrainie boją się wyłączenia analogu

dodano: 2018-07-10 19:40 | aktualizacja: 2018-07-10 21:43
autor: RO | źródło: mediananny.com

Ukraina Lokalni nadawcy na Ukrainie są zaniepokojeni wyłączeniem analogowej telewizji naziemnej. W regionie Kijowa jest 6 kanałów telewizyjnych, które wystosowały pisma z prośbą o ratowanie lokalnej telewizji, począwszy od odłączenia analogu po rozwiązanie problemów z zasięgiem i wydaniem licencji cyfrowych.

Analogowa TV Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Duże obawy o swoją przyszłość mają niszowe stacje telewizyjne TRK Grant (osiedle miejskie Stawyszcze w obwodzie kijowskim), TRK Avis (osiedle Makarów w obwodzie kijowskim), TRK Rokita (osiedle Rokytne w obwodzie kijowskim), TRK Alta (miasto Perejasław Chmielnicki obok Kijowa), TV Mironovka i TV Kagarlyk. Żaden z sześciu kanałów nie posiada licencji na nadawanie cyfrowe.

Nadawcy twierdzą, że ogólnokrajowy operator multipleksów DVB-T2, firma Zeonbud, nie obejmuje pełnym zasięgiem tych obszarów.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, wyłączenie nadajników telewizji analogowej odbędzie się 1 sierpnia br. w Kijowie i obwodzie kirowohradzkim, a 1 września – na całej Ukrainie. W stolicy kraju bez licencji cyfrowych pozostały kanały Pravda TUT Kyjiw i 100+ (TRK Kupol). W obwodzie kirowohradzkim nie powinno być problemów z nadawcami lokalnymi, gdyż mają oni pozwolenia na nadawanie cyfrowe.

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Triax TD88 grafit

Nowa portugalska antena podświetlana firmy Famaval, z nowym zawieszeniem z...

139 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Pozycjoner Moteck V-Box II DiSEqC1.2

Tajwański pozycjoner DiSEqC1.2 marki Moteck V-Box II do sterowania siłownikiem...

240 zł Więcej...
reklama