reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

T-Mobile przejmuje UPC w Austrii

dodano: 2018-07-11 10:33
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Komisja Europejska/UPC/satkurier.pl

T-Mobile UPC Komisja Europejska zatwierdziła bezwarunkowo planowane przejęcie UPC Austria przez T-Mobile Austria. Komisja stwierdziła, że ​​transakcja nie wzbudzi żadnych obaw dotyczących konkurencji, ponieważ działalność i aktywa spółek w dużej mierze się uzupełniają.

Tmobile_UPC_Austria_2017_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
UPC Austria i T-Mobile Austria świadczą usługi telekomunikacyjne w Austrii. UPC świadczy usługi telewizji, internetu, telefonii stacjonarnej i komórkowej, kładąc główny nacisk na usługi stacjonarne, podczas gdy T-Mobile działa głównie w obszarze telefonii komórkowej.

Komisja zbadała wpływ planowanej transakcji na ograniczoną liczbę rynków w sektorze telefonii stacjonarnej i komórkowej w Austrii, gdzie działania T-Mobile i UPC nakładają się na siebie. Obie firmy prowadzą działalność w szczególności w zakresie świadczenia usług dostępu do internetu dla klientów indywidualnych. W Austrii dostęp do internetu w domu często zapewniany jest poprzez router podłączony do sieci komórkowej.

Komisja stwierdziła jednak, że wpływ transakcji na ten rynek będzie prawdopodobnie ograniczony. Wzięła pod uwagę zwłaszcza fakt, iż produkty stacjonarnego dostępu do internetu UPC znacznie różnią się od produktów mobilnego internetu T-Mobile - zarówno pod względem technologii, jak i własności, w związku z czym nie są ściśle konkurencyjne.

Komisja stwierdziła również, że podmiot powstały w wyniku połączenia nadal będzie podlegał znaczącej konkurencji ze strony innych podmiotów, takich jak A1 Telekom Austria i Hutchison Drei Austria.

Ponadto Komisja zbadała szereg powiązań wertykalnych i konglomeracyjnych na rynkach telekomunikacji stacjonarnej i komórkowej w Austrii, które powstaną w wyniku transakcji, w szczególności w odniesieniu do usług łączonych. Komisja stwierdziła, że ​​podmiot powstały w wyniku połączenia nie byłby w stanie wykorzystać swojej siły rynkowej w celu odcięcia lub marginalizacji konkurencyjnych sieci stacjonarnych lub komórkowych poprzez łączenie w pakiety produktów stacjonarnych i mobilnych.

W związku z tym, po przeprowadzeniu przeglądu, Komisja stwierdziła, że ​​transakcja nie wzbudzi żadnych problemów w zakresie konkurencji na żadnym z rynków telekomunikacyjnych, których dotyczy ta sprawa, i wyraziła bezwarunkową zgodę na transakcję.

Przypomnijmy, że planowany zakup UPC Austria od Liberty Global przez T-Mobile Austria został ogłoszony w grudniu 2017 roku. Wartość transakcji wynosi około 1,9 mld euro. Według informacji operatorów, ma zostać sfinalizowana 31 lipca 2018 roku.

Połączenie UPC Austria z T-Mobile nie będzie miało żadnego wpływu na obecnych klientów tych podmiotów. Tak jak do tej pory serwis i sprzedaż będą obsługiwane przez obie firmy. Natomiast nowe, wspólne oferty zostaną wprowadzone w 2019 roku.
 

- Dzięki nowej firmie powstałej w wyniku połączenia T-Mobile Austria i UPC Austria stworzymy wiodącego dostawcę usług szerokopasmowych w Austrii. Ultraszybka sieć światłowodowa UPC w połączeniu z naszą wydajną siecią LTE stawia nas na najlepszej pozycji w Austrii pod względem szybkości Internetu, usług i rozrywki - powiedział Andreas Bierwirth, dyrektor generalny T-Mobile Austria. - To zapewni Austrii połączenie z gigabitową społecznością.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K wersja DVB-T2/C

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Konwerter SCR Unicable AnkaSat ANK 3 Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy marki AnkaSat...

149 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama