reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fox przebił ofertę Comcastu na zakup Sky

dodano: 2018-07-11 11:27
autor: Anita Kaźmierska | źródło: bradbandtvnews

Sky Deutschland Sky DE 21st Century Fox zwiększyło swoją ofertę dla Sky do 14 funtów za akcję. Ten amerykański koncern chce przejąć pełną kontrolę nad brytyjskim operatorem, jednak taki sam cel obrał sobie gigant medialny Comcast, co utrudnia Foxowi realizację zadania.

21st Century Fox


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa oferta 21st Century Fox jest o około 82,1 proc. większa od ceny zamknięcia akcji w dniu 6 grudnia 2016 roku (7,69 funta za akcję) - na dzień przed złożeniem oferty Fox - i o 30,2 proc. większa od pierwotnej oferty Fox (10,75 funta). Co istotne jest również o 12 proc. większa niż oferta Comcastu z 25 kwietnia br. (12,50 funta).
 

- Powiedzieliśmy, kiedy ogłosiliśmy planowane przejęcie Sky, że jesteśmy mocno zaangażowani w kreatywne branże w Wielkiej Brytanii i we wkład, jaki wnoszą w brytyjską gospodarkę - czytamy w komunikacie 21st Century Fox. - Pozostajemy wierni Wielkiej Brytanii i wierzymy, że nasza oferta dla Sky przyniesie najlepszą wartość dla wszystkich akcjonariuszy firmy i cieszymy się, że niezależna rada Sky poleciła naszą ofertę swoim udziałowcom.

Sam Fox - a przynajmniej większość jego aktywów - jest w trakcie sprzedaży Disneyowi. Chociaż transakcja ta nie jest zależna od oferty dla Sky, wymagała ona zgody Disneya na zwiększenie oferty i tym samym zadłużenia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja single)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/6

Multiswitch Opticum 5/6 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

150 zł Więcej...
reklama