reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kosmodrom Bajkonur ma letnią przerwę

dodano: 2018-07-11 12:38 | aktualizacja: 2018-07-11 13:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: roskosmos

Bajkonur_kosmodrom_360px.jpg Do jesieni z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie nie będzie żadnych startów rakiet. Kosmodrom Bajkonur będzie miał letnią przerwę w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Następny start dopiero w październiku.

Bajkonur_kosmodrom_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie będzie żadnych startów rakiet w lipcu, sierpniu i wrześniu, a najbliższe starty spodziewane są dopiero w październiku. Mowa o wyniesieniu załogowego statku kosmicznego Sojuz MS-10, które zaplanowano na 11 października 2018 roku. Na stację kosmiczną ISS polecą wtedy rosyjski kosmonauta Aleksiej Ovchinin i amerykański astronauta Nick Haig.

31 października zaplanowano wyniesienie i zadokowanie do MSK dostawczego statku kosmicznego Progress-MS-10. Następnie pod koniec roku na orbitę ma trafić egipski satelita EgyptSat-A i prawdopodobnie wojskowy Blagovest, a 20 grudnia 2018 roku poleci załogowy statek kosmiczny Sojuz MS-11 z kolejną ekspedycją.

W tym roku Rosja przeprowadziła 9 startów rakiet kosmicznych, w tym 5 z Bajkonuru, 3 z Plesiecka i jeden start z kosmodromu Wostycznyj. Ostatnio statek towarowy Progress MS-09 został wystrzelony z Bajkonuru. Przy okazji ustanowiono rekord czasu lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną, docierając do niej w 3 godziny i 40 minut po starcie - prawie 2 razy szybciej niż zwykle.

W roku 2018 roku rekord w startach rakiet w kosmos mają Chiny - na swoim koncie mają aż 19 lotów kosmicznych. W 2018 roku USA mają już 18 startów rakiet ze swojego terytorium.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama