reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kosmodrom Bajkonur ma letnią przerwę

dodano: 2018-07-11 12:38 | aktualizacja: 2018-07-11 13:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: roskosmos

Bajkonur_kosmodrom_360px.jpg Do jesieni z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie nie będzie żadnych startów rakiet. Kosmodrom Bajkonur będzie miał letnią przerwę w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Następny start dopiero w październiku.

Bajkonur_kosmodrom_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie będzie żadnych startów rakiet w lipcu, sierpniu i wrześniu, a najbliższe starty spodziewane są dopiero w październiku. Mowa o wyniesieniu załogowego statku kosmicznego Sojuz MS-10, które zaplanowano na 11 października 2018 roku. Na stację kosmiczną ISS polecą wtedy rosyjski kosmonauta Aleksiej Ovchinin i amerykański astronauta Nick Haig.

31 października zaplanowano wyniesienie i zadokowanie do MSK dostawczego statku kosmicznego Progress-MS-10. Następnie pod koniec roku na orbitę ma trafić egipski satelita EgyptSat-A i prawdopodobnie wojskowy Blagovest, a 20 grudnia 2018 roku poleci załogowy statek kosmiczny Sojuz MS-11 z kolejną ekspedycją.

W tym roku Rosja przeprowadziła 9 startów rakiet kosmicznych, w tym 5 z Bajkonuru, 3 z Plesiecka i jeden start z kosmodromu Wostycznyj. Ostatnio statek towarowy Progress MS-09 został wystrzelony z Bajkonuru. Przy okazji ustanowiono rekord czasu lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną, docierając do niej w 3 godziny i 40 minut po starcie - prawie 2 razy szybciej niż zwykle.

W roku 2018 roku rekord w startach rakiet w kosmos mają Chiny - na swoim koncie mają aż 19 lotów kosmicznych. W 2018 roku USA mają już 18 startów rakiet ze swojego terytorium.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

79 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama