reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

EBU z zadowoleniem przyjmuje aktualizację must carry i DAB+ w autach

dodano: 2018-07-11 18:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: EBU

EBU_band_360px.jpg Europejska Unia Nadawców (EBU) z zadowoleniem przyjęła wtorkowe głosowanie w Parlamencie Europejskim, które ma doprowadzić do aktualizacji obowiązującej zasady must carry i zapewnienia dostępu do stacji radiowych DAB+ podczas jazdy autem.

EBU IBC 2016


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Głosowanie odbyło się 10 lipca br. w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego. Formalnie zatwierdzono porozumienie polityczne w rozmowach trójstronnych na temat nowego unijnego kodeksu łączności elektronicznej.

Wspomniany kodeks wspiera proces przejścia na radio cyfrowe, otwierając nowe możliwości dla nadawców i odbiorców, jak miało to miejsce w przeszłości w obszarze telewizji. Wprowadza nowe przepisy wymagające, aby radioodbiorniki cyfrowe były obowiązkowym elementem wyposażenia nowych samochodów osobowych w Unii Europejskiej.

EBU przyjmuje także z zadowoleniem zmiany w zasadzie must carry, określającej obowiązek wprowadzania określonych kanałów telewizyjnych do ofert operatorów. Biorąc pod uwagę pluralizm mediów i różnorodność kulturową, nowe przepisy zaktualizują istniejące zasady, tak aby obejmowały connected TV, odzwierciedlając zmieniające się nawyki odbiorców i pełen zakres innowacyjnych usług.
 

- Najważniejsze jest to, aby obywatele mogli w łatwy sposób uzyskać dostęp do mediów publicznych z szerokiej gamy dostępnych dla nich kanałów dystrybucji - powiedział Wouter Gekiere, szef unijnej polityki regulacyjnej. - Nowo uzgodniony kodeks UE oferuje zmodernizowane zasady mające na celu poprawę dostępu europejskich użytkowników do treści medialnych za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnych. Takie ulepszenia ram regulacyjnych przyczynią się do wspierania pluralizmu mediów i różnorodności kulturowej w Europie. W ostatecznym rozrachunku będzie również zachęcać nadawców do dalszego rozwoju bardziej innowacyjnych usług radiowych dla odbiorców w UE.

EBU wzywa organy regulacyjne i rządy do przyjęcia proaktywnej roli i wykorzystania narzędzi przewidzianych w nowym unijnym kodeksie łączności elektronicznej, aby skutecznie zapewnić dostęp do różnorodnych treści medialnych w całej UE. W związku z tym EBU pochwala nowy obowiązek krajowych organów regulacyjnych w zakresie zapewnienia realizacji polityki medialnej i kulturalnej.

Teraz oczekuje się, że sesja plenarna Parlamentu będzie głosować nad tą kwestią po lecie. Kodeks zaktualizuje istniejące ramy regulacyjne dotyczące telekomunikacji począwszy od 2019 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1800AE

Epoksydowa antena offset 2,0m w wersji AE polskiej firmy Laminas....

2 900 zł Więcej...

Pozycjoner Moteck V-Box II DiSEqC1.2

Tajwański pozycjoner DiSEqC1.2 marki Moteck V-Box II do sterowania siłownikiem...

240 zł Więcej...
reklama