reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ zamyka serwis Studio+

dodano: 2018-07-16 12:10 | aktualizacja: 2018-07-16 15:53
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Télérama

studio_plus_black_logo360px.jpg Vivendi za 2 miesiące zamknie Studio+, czyli platformę VOD z treściami na urządzenia mobilne, którą uruchomiono z wielką pompą 2 lata temu. Usługa ta okazała się kompletną porażką i przynosiła Canal+ Group straty w wysokości 48 mln euro.

Studio_plus_web_2018_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Francuska strona Télérama poinformowała w zeszłym tygodniu, że subskrybenci Studio+ zostali poinformowani pocztą elektroniczną, że usługa zostanie zamknięta za 2 miesiące.

Studio+ dostarczało krótkie serie obejmujące 10-minutowe odcinki skierowane do młodych, mobilnych użytkowników, z miesięczną subskrypcją w wysokości 4,99 euro, następnie obniżono ją do 2,99 euro, ale to nie pomogło. Usługa została zintegrowana z ofertami mobilnych graczy, w tym Orange i Bouygues Telecom we Francji oraz Telefónica w Hiszpanii.

Według BFM TV usługa Studio+ zyskała zaledwie 2,5 tys. abonentów we Francji, w oparciu o przychody w wysokości zaledwie 77 tys. euro przy opłacie miesięcznej w wysokości 2,99 euro. Przychody międzynarodowe wyniosły tylko 171 tys. euro. Ogólnie rzecz biorąc, w oparciu o inwestycje dokonane przez Vivendi w projekcie i koszty bieżące, szacuje się, że Studio+ doprowadziło do straty 48 mln euro.

To dziwne, bo Studio+ miało jeszcze większy zasięg w Ameryce Łacińskiej dzięki partnerstwu z operatorem Telefónica, gdzie usługa była dostarczana w pakietach mobilnych.

Pomimo uznanych produkcji, Studio+ stanęło w obliczu konkurencji ze strony konkurencyjnego francuskiego serwisu Blackpills, który dostarczył podobną ofertę w niższej cenie, z możliwością bezpłatnego dostępu do treści, i która ma 2,5 mln użytkowników, w tym 600 tys. aktywnych.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa Log 2-69 HV

Dobrze zaprojektowana, polska antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej...

85 zł Więcej...
reklama