reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vectra przejęła operatora sieci Jambox

dodano: 2018-07-18 12:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: 3S/Vectra/SGT

Vectra Operator sieci kablowej Vectra zakupił 66,5 proc. akcji w spółce SGT, należącej wcześniej do Grupy 3S. Jak czytamy w komunikacie, współpraca kapitałowa ma zwiększyć szanse na szybszy rozwój w obu spółkach.

Jambox


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Inwestycja w SGT to dla nas kontynuacja inwestycji w segment b2b, w którym dzięki synergiom z pozyskanymi spółkami pomagamy im samodzielnie szybko rosnąć - mówi Tomasz Żurański, prezes zarządu Vectra. - Dzięki tej transakcji nasza grupa kapitałowa wzmocni się także o kompetencje IPTV, co tworzy dodatkowy potencjał - dodaje.

Współpraca z SGT jest dla operatora z Gdyni inwestycją przede wszystkim kapitałową, choć katowicka spółka ma wnieść do firmy także know-how i ofertę telewizji Jambox. Vectra ma pomóc SGT przede wszystkim w szybszym rozwoju jej produktów.
 

- SGT, choć kapitałowo mocno związana z Grupą 3S, od początku działania miała swoją autonomię i operacyjnie funkcjonowała pod własną marką. Liczyliśmy się z tym, że znajdzie swojego inwestora, niezależnie od pozostałych spółek grupy - mówi Jacek Groyecki, prezes i współwłaściciel Grupy 3S. - Cieszę, się, że spółka trafia pod skrzydła jednego z liderów rynku o znanej marce, z którym będzie mogła rozpocząć nowy etap rozwoju - dodaje.

Jak czytamy w komunikacie, SGT nie zmieni nazwy spółki, będzie także bez zmian świadczyć klientom usługi telewizyjne pod marką Jambox. Prezesem SGT pozostaje Bartłomiej Czardybon, związany ze spółką od 2007 roku, czyli od początku jej istnienia. Po transakcji, w radzie nadzorczej Jacka Groyeckiego (3S) i Rafała Batora (Enterprise Investors) zastąpili mec. Maciej Kurek oraz Albert Kuźmicz z Vectry.
 

- Cieszymy się, ze spółce udało się pozyskać takiego inwestora, który oprócz zaplecza finansowego wniesie doświadczenie i inne korzyści wynikające z synergii ze swoim podstawowym biznesem - mówi Bartłomiej Czardybon, prezes zarządu SGT. - Obecność Vectry w akcjonariacie SGT przełoży się pozytywnie na ofertę dla naszych partnerów i abonentów usług Jambox.

SGT współpracuje z 287 partnerami - operatorami ISP (Internet Service Provider), dzięki którym dociera z usługą telewizji IPTV pod marką Jambox do ponad 55 tys. abonentów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

190 zł Więcej...
reklama