reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arouca i Portal do Inferno - wrota do piekieł w Portugalii

dodano: 2018-07-11 16:03 | aktualizacja: 2019-10-16 13:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Arouca_napis_360px.jpg Mocno potaniały bilety na loty do Portugalii, a szczególnie do Porto (latają tam Ryanair i Wizz Air). Samo Porto jest piękne, ale okolice na wschód od tego miasta są dla Polaków prawie nieznane. Porto jest odległe o około 55 km od małego miasta Arouca (40°56′N 8°15′W) i około 35 km od zachodniej granicy gminy Arouca, a tam warto zobaczyć Portal do Inferno czy Rio Paiva.

Arouca_napis_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Telewizja w Portugalii
W wynajętym domu, w którym mieszkałem, był dekoder IPTV portugalskiego operatora Vodafone oraz telewizor UHD. Akurat był to czas MŚ w Rosji podczas przegranego meczu Portugalii (miasteczko opustoszało całkowicie - wszyscy oglądali mecz), więc udało się obejrzeć ten mecz w RTP1 HD, choć były plansze kanałów RTP1 4K oraz SportTV 4K UHD, ale transmisji 4K nie było (prawdopodobnie nie był wykupiony pakiet na 4K). Dzień później po przegranej na MŚ w Portugalii była autentyczna żałoba, ale uśmiechów u Portugalczyków i tak nie brakowało.
 
Anteny paraboliczne w Arouca

W Arouca nadal jest dużo anten parabolicznych, choć nie brakuje też nowszych anten offsetowych z logo operatorów platform Meo, TV Cabo czy NOS. Na dachach są też naziemne anteny dla DVB-T.
 
Anteny w Arouca

Dodać należy, że Arouca jest zaledwie 21 km drogi od Val de Cambra, gdzie mieszczą się zakłady produkujące anteny satelitarne znanej w Polsce firmy Famaval.
 
Kolorowe anteny produkcji Famaval
Linia malowania anten Famaval w Val de Cambra. Fabryka pracuje na pełnych obrotach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...