reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange Sport, Leo TV Gold i Power TV z licencjami

dodano: 2018-07-19 12:48 | aktualizacja: 2018-07-19 22:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

Orange_sport_slovakia_2018_1_360px.jpg Nowe programy z czeską licencją mogą być emitowane na rynkach czeskim i słowackim. Czeski regulator medialny RRTV na ostatniej sesji zdecydował o przyznaniu licencji na 4 kanały sportowe Orange Sport, erotyczny Leo TV Gold i rozrywkowy Power TV - znany w Polsce. Co ciekawe zapowiadane są kanały Orange Sport 1, 2 i 3, które maja pojawić się na rynku czeskim i słowackim.

Orange_sport_slovakia_2018_2_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Orange Sport
Nowe kanały sportowe pod marką Orange Sport mają zgodę na start na rynku słowackim. Czeska RRTV przyznała 4 licencje satelitarne dla firmy O2 TV s.r.o. na Orange Sport, Orange Sport 2, Orange Sport 3 i Orange Sport 4. Zgodnie z warunkami licencji, będą to programy sportowe, które będą nadawane 24 godziny na dobę. Stacje mogą być oferowane zarówno na Słowacji, jak i w Czechach. Programy będą nadawane przede wszystkim w czeskiej wersji językowej. Licencja na kanały Orange Sport obowiązuje przez 12 lat.

Czeski RRTV poinformował również słowackiego regulatora medialnego (RVR), że na terytorium Słowacji mogą być nadawane 4 kanały Orange Sport z czeską licencją.

Orange Sport będzie ekskluzywnym kanałem sportowym dostępnym w ofercie słowackiej platformy Orange z satelity Eutelsat 16A (16°E). Na razie trwają testy techniczne platformy, w tym także tej stacji. Kanały Orange Sport przyciągną docelowo słowackich widzów przede wszystkim za sprawą transmisji Ligi Mistrzów UEFA, która przeniesie się na te nowe stacje z Digi Sport. Co ciekawe jest też mowa o kanale Orange Sport 4K, ale na razie brak szczegółów.

Leo TV Gold
Firma PK 62, a.s. może uruchomić swój drugi kanał pod marką Leo TV. Regulator mediów udzielił operatorowi licencji na nowy program o nazwie Leo TV Gold ze szczególnym uwzględnieniem programów dla dorosłych. Leo TV Gold będzie nadawany 24 godziny na dobę. Licencja jest ważna przez 12 lat na nadawanie w sieciach kablowych w Republice Czeskiej.

Power TV
Na rynkach czeskim i słowackim może także startować nowa stacja Power TV, która będzie rozwinięciem polskiej wersji tego kanału. MWE Networks International s.r.o. uzyskał licencję na telewizję emitowaną satelitarnie i naziemnie cyfrowo lokalnej wersji Power TV. Według wnioskodawcy, będzie to program muzyczny, który będzie transmitowany 24 godziny na dobę w czeskiej wersji językowej. Licencja jest ważna na terytorium Republiki Czeskiej i Słowacji i jest ważna przez 12 lat.

RRTV poinformowało również słowackiego regulatora RVR, że Power TV z czeską licencją może być nadawany na Słowacji. Prawdopodobnie Power TV w wersji dla południowych sąsiadów zostanie uruchomiony z satelity na pozycji 23,5°E. Kanał powinien pojawić się w naziemnej telewizji cyfrowej, gdzie Czech Radiokomunikace ma zapewnić pojemności w swojej sieci regionalnej

Czeska wersja polskiego kanału muzycznego Power TV powinna ruszyć na początku sierpnia. 

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 950 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama