reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP uruchomi kanał anglojęzyczny 11 listopada?

dodano: 2018-07-20 10:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

TVP siedziba Woronicza Telewizja Polska TVP chce uruchomić kanał anglojęzyczny najpóźniej 11 listopada, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wynika z wypowiedzi prezesa TVP, Jacka Kurskiego dla wirtualnemedia.pl. - Przynajmniej w formie minimalistycznej, ale jednak w formie „ruchomych obrazków” na osobnej platformie - dodał Kurski.

Telewizja Polska TVP siedziba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Projektem kanału anglojęzycznego TVP ma zajmować się Maciej Stanecki, wiceprezes TVP, i Ośrodek Mediów Interaktywnych TVP. Ma to być kanał interaktywny, całodobowy, choć początkowo oryginalne audycje mają zajmować nie więcej niż około sześciu godzin dziennie. Do pracy nad kanałem ma być wyznaczona osobna redakcja składająca się z osób zatrudnionych obecnie w portalu Polandinenglish.info.

Na razie nie wiadomo, jak będzie nazywał się nowy kanał TVP. Przypomnijmy, że pierwsze zapowiedzi dotyczące anglojęzycznego kanału TVP pojawiły się już w 2016 roku. Telewizja Polska miała go współtworzyć z nadawcami publicznymi innych państw Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry). Pojawiła się nawet robocza nazwa V4 TV, ale Czesi i Słowacy nie zdecydowali się na współpracę z Polakami. Jesienią 2017 roku prezes Kurski sugerował, że anglojęzyczny kanał powstanie we współpracy z Węgrami. Uruchomieniem stacji miała się zajmować była szefowa „Wiadomości" Marzena Paczuska.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Triax TD88 grafit

Nowa portugalska antena podświetlana firmy Famaval, z nowym zawieszeniem z...

139 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 640 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama