reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1.08 Koniec beIN Sports w Hiszpanii

dodano: 2018-07-18 23:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TS/satkurier.pl

beIN Sports Firma beIN Sports zakończy działalność w Hiszpanii z dniem 1 sierpnia 2018 roku. Abonenci zostali powiadomieni o tym fakcie e-mailem. Choć beIN Sports nie określił powodu swojego wycofania się z hiszpańskiego rynku, to należy podejrzewać, iż była nim utrata ważnych praw telewizyjnych na tym terytorium. Z drugiej strony rynek płatnej telewizji w Hiszpanii nie kwitnie - Hiszpanie wolą bezpłatną telewizję. Ponadto w tym kraju bardzo aktywnie działa piractwo.

beIN Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Za nieoficjalny powód wycofania się przez beIN Sports z Hiszpanii podaje się nabycie przez Telefónica praw do transmisji Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA. Na stronie internetowej beIN Connect nie można już wykupić subskrypcji na pakiet kanałów beIN Sports. Za to widnieje informacja, że mecze UEFA będzie można oglądać na „nowym kanale”, o którym szczegóły zostaną przekazane „już wkrótce”.

Telefonica ujawniła w czerwcu, że zapłaci UEFA kwotę 360 mln euro rocznie za prawa do Ligi Mistrzów i Ligi Europy w Hiszpanii na trzy kolejne sezony. Operator nabył także prawa do LaLiga na lata 2019-2020, dzięki czemu stał się najważniejszym w kraju graczem jeśli chodzi o prawa do transmisji meczów piłki nożnej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...