reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przejęcie Foxa przez Disneya zatwierdzone przez akcjonariuszy

dodano: 2018-07-30 11:14 | aktualizacja: 2018-07-30 13:27
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Disney/satkurier.pl

21st Century Fox 21st Century Fox i The Walt Disney Company ogłosili, iż na oddzielnych posiedzeniach w dniu 27 lipca akcjonariusze obu firm zatwierdzili przejęcie Foxa przez Disneya. Tym samym akcjonariusze 21st Century Fox przyjęli umowę o połączeniu z Disneyem oraz wyrazili zgodę na wydzielenie nowego Foxa. Natomiast akcjonariusze Disneya zatwierdzili emisję nowych akcji zwykłych, które zostaną przekazane akcjonariuszom 21st Century Fox w ramach transakcji.

The Walt Disney Company


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Połączenie 21st Century Fox z Disneyem i ustanowienie nowego Foxa odblokuje znaczącą wartość dla naszych akcjonariuszy - powiedział Rupert Murdoch, prezes 21st Century Fox. - Jesteśmy wdzięczni naszym akcjonariuszom za zatwierdzenie tej transakcji. Chciałbym podziękować wszystkim naszym dyrektorom i kolegom za ich ogromny wkład w budowę 21st Century Fox w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Przy ich pomocy spodziewamy się, iż powiększony Disney i nowy Fox będą dominować w branży rozrywkowej i medialnej.

- Jesteśmy niesamowicie zadowoleni, że akcjonariusze obu spółek wyrazili zgodę, abyśmy mogli iść do przodu i jesteśmy przekonani o naszej zdolności do generowania znacznej, długoterminowej wartości poprzez przejęcie czołowych aktywów Foxa - powiedział Robert A. Iger, prezes i dyrektor generalny The Walt Disney Company. - Pozostajemy wdzięczni Rupertowi Murdochowi i reszcie rady 21st Century Fox za powierzenie nam przyszłości tych niezwykłych przedsięwzięć i czekamy na powitanie 21st Century Fox u Disneya i ostatecznie integrujemy nasze firmy, aby zapewnić konsumentom na całym świecie bardziej atrakcyjne treści i opcje rozrywkowe.

Zgodnie z umową o połączeniu Foxa z Disneyem, akcjonariusze 21st Century Fox mogą zdecydować się na otrzymanie 38 dol. za akcję lub udziałów w New Disney, nowej spółce holdingowej, która stanie się rodzicem zarówno Disneya, jak i 21st Century Fox. Akcjonariusze 21st Century Fox łącznie dostaną zapłatę wynoszącą około 50 proc. w środkach pieniężnych i 50 proc. w akcjach - w sumie 71,3 mld dol. Disney spodziewa się, że wypłaci około 35,7 mld dol. i wyda 343 mln akcji New Disney. W rezultacie obecni akcjonariusze 21st Century Fox będą mieli 17-20 proc. udziałów w New Disney.

W czerwcu br. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych podpisał zgodę na transakcję Disney - 21st Century Fox, pod warunkiem sprzedaży regionalnych sieci Fox Sports. Finalizacja transakcji jest przedmiotem wielu zatwierdzeń regulacyjnych poza Stanami Zjednoczonymi. W jej wyniku Disney przejmie kontrolę nad m.in. kanałami FX, FXX i National Geographic, wytwórnią filmową 20th Century Fox, 39 proc. udziałów w platformie Sky oraz 30 proc. w platformie OTT Hulu (30 proc. obecnie ma, więc będzie miał 60 proc.).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K 5,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI 4K z obu stron kabla...

69 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...
reklama